Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskakswopener-festivaldawid-podsiadlovan-gogh
Home Koncerty Jazz i Blues Dobry Wieczór Jazz: New Bone. koncert

Dobry Wieczór Jazz: New Bone. koncert

Organizator: Teatr Muzyczny Roma

Dobry Wieczór Jazz: New Bone. koncertO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert Dobry Wieczór Jazz: New Bone, który odbędzie się 21 stycznia 2022 w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. New Bone bilety już dostępne.

Koncert New Bone w Teatrze Muzycznym Roma informacje 

New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Pięcioma, w tym trzema autorskimi, płytami zespół utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. O jego dotychczasowych dokonaniach niezwykle entuzjastycznie wypowiadali się cenieni w tej branży artyści i dziennikarze tacy jak: Jarek Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie, zarówno polskiej jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania tą formacją także poza granicami naszego kraju. Dziś grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Obecnie planowane i organizowane są kolejne zagraniczne występy.

 

Do tej pory artyści prezentowali się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także w czasie Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 roku. Grupa była również jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 roku. oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015. W lutym 2014 roku zespół – przy współpracy z Instytutem Polskim w Moskwie – po raz kolejny zagrał dla rosyjskiej publiczności.

 

Tym razem w dalekim Uralu występował w Czelabińsku i renomowanym klubie Ever Jazz w Jekaterynburgu. W marcu 2015 roku grupa wystąpiła w Filharmonii Narodowej w Mińsku na Białorusi na koncercie, którego współorganizatorem był Instytut Polski. Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która zagrała koncert jazzowy na żywo w Kaszmirze! W listopadzie 2018 roku. na oficjalne zaproszenie Konsulatu Generalnego w Kaliningradzie, „New Bone” wystąpił w ramach cyklu – „Jazz w Filharmonii” i spotkał się z gorącym przyjęciem rosyjskiej publiczności. W grudniu 2019 roku muzycy po raz kolejny odwiedzili Białoruś, gdzie wystąpił w Teatrze Dramatu i Muzyki w Brześciu.

 

Na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA kwintet zaprezentuje repertuar z najnowszej płyty LONGING.

Skład zespołu:

  • Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn
  • Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy
  • Dominik Wania – fortepian
  • Maciej Adamczak – kontrabas
  • Dawid Fortuna – perkusja

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też