Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Jazz i Blues Wojtek Mazolewski Quintet "Spirit To All"

Wojtek Mazolewski Quintet "Spirit To All"

Organizator: Adria

OpisArtyści

Opis

WMQ zaprasza już 3 grudnia do Filharmonii Pomorskiej na niezwykły koncert promujący płytę "Spirit To All”. Nowy materiał to świadectwo witalności i kreatywności kwintetu, który wypływa na głębokie wody.  Wojtek Mazolewski Quintet "Spirit To All"  bilety już w sprzedaży.

Wojtek Mazolewski Quintet "Spirit To All" w Bydgoszczy

"Spirit To All” to najnowsza płyta zespołu Wojtek Mazolewski Quintet, w której można się zanurzyć i odpłynąć. Jak pisze sam lider zespołu: "To album nagrany z potrzeby naszego ducha. Mam na myśli nas jako osobne indywidualności, ale także nas jako zespół". Pomimo ograniczeń związanych z pandemią zespół chciał podkreślić, że jesteśmy w tym wszyscy razem. To płyta o przyjaźni, wdzięczności i obecności.

 

Kompozycje na płycie nawiązują do najlepszych tradycji bluesa i spiritual jazzu. Na płycie słychać żarliwość uczuć, pasję i słowiańską duszę zespołu. To próba wyrażenia nagromadzonych emocji, do których najlepiej nadaje się muzyka. W ekspresyjnych dźwiękach wybrzmiewa towarzyszący nam w ostatnim czasie niepokój i ból, który zarazem niesie nadzieję i wsparcie.

 

Skład WMQ:

  • Wojtek Mazolewski - kontrabas
  • Oskar Torok – trąbka
  • Marek Pospieszalski – saksofon
  • Marcel Baliński – pianino
  • Qba Janicki – perkusja

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn