Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Jazz i Blues MOXO presents: DOMINIC MILLER

MOXO presents: DOMINIC MILLER

Organizator: AMVOX INTERNATIONAL Sp. z o.o.

MOXO presents: DOMINIC MILLERO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert: MOXO presents: DOMINIC MILLER! Już 19 maja 2024 o godzinie 19:00. Bilety już w sprzedaży.

MOXO presents: DOMINIC MILLER

Zbyt skrótowe i po prostu niesprawiedliwe jest nazywanie Dominika Millera jedynie "gitarzystą Stinga”. Prawdą jest jednak, że ci dwaj panowie pracują razem w wielkimi sukcesami nieprzerwanie od ponad 30 lat! Pełna lista współpracowników Dominika jest niezwykle długa i zawiera nazwiska tej miary co m.in.: Phil Collins (światowy hit "Another Day in Paradise’), Tina Turner, Youssou N’Dour, Chris Botti, Mariza, Peter Gabriel, Bryan Adams, Sheryl Crow, Rod Stewart, Pat Metheny.

Dominic Miller urodził się w Buenos Aires, jest synem Amerykanina i Irlandki. Studiował grę na gitarze w Berklee College w Bostonie oraz w Guildhall School of Music w Londynie. Na swoim koncie ma 10 autorskich albumów i cieszy się sławą wybitnego muzyka sesyjnego. Poczynając od końca lat 80-tych wziął udział w nagraniu ponad 200 płyt takich wykonawców jak wymienieni wcześniej oraz m.in.: Katie Melua, The Chieftains, Manu Dibango, Paul Young, Luciano Pavarotti, The Pretenders, Boyzone, The Backstreet Boys.

Współpracę ze Stingiem rozpoczął od albumu "The Soul Cages” z 1991 roku i od tamtej pory jest jego stałym współpracownikiem, jego prawą reką. Pracował z nim nad wszystkimi kolejnymi 12 albumami albumami i zagrał u jego boku ponad 1200 koncertów!. Dominic Miller jest współkompozytorem utworu "Shape of My Heart”, jednego z największych przebojów Stinga. Obecnie Dominic jest artystą słynnej monachijskiej wytwórni ECM, która sama w sobie jest symbolem najwyższej jakości.

Na koncertach zaprezentowane zostaną utwory z solowych płyt Dominika, nie zabraknie też zapewne kilku utworów z repertuaru Stinga.

 

Przed koncertem zapraszamy na kolację od godziny 17:30.

19:00 - Koncert

W trakcie koncertu wstrzymujemy serwis i wznawiamy go w przerwie koncertu.

 

Skład zespołu:

  • Dominic Miller – gitary
  • Jacob Karlzon – fortepian, instrumenty klawiszowe
  • Nicolas Fiszman – bas
  • Ziv Ravitz - perkusja, instrumenty perkusyjne

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też