Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Lizz Wright

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Lizz WrightO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Ethno Jazz Festivalu zaprasza na koncert promujący najnowszą płytę amerykańskiej gwiazdy jazzu, Lizz Wright. 14 marca w Synagodze pod Białym Bocianem, obok premierowego materiału z albumu “Shadow”, nie zbraknie też znanych publiczności utworów z poprzednich płyt artystki. Lizz Wright bilety na koncert we Wrocławiu już w sprzedaży.

Lizz Wright informacje

Niepowtarzalny głos, nazwany przez The New York Times jako „gładki, ciemny alt posiadający cechy, które można kojarzyć z dojrzewającym w beczkach bourbonem lub miękką jak masło skórą”, stał się dla Lizz Wright drogą do przekraczania podziałów społecznych, przekazywania miłości i głębokiego poczucia człowieczeństwa.

Wright czerpie inspirację z jej wychowania na Południu w Georgii. Była tam dyrektorem muzycznym małego kościoła, którego jej ojciec był pastorem. Muzyka gospel oraz śpiew wezwań i odpowiedzi ze zborem dały początek jej relacji z muzyką. Niedługo później przemierzała Great American Songbook na swojej drodze do znakomitej kariery wokalnej.

W wieku 22 lat Wright zasłynęła w całym kraju jako wokalistka swoim koncertowym hołdem dla Billie Holiday, gdzie jej pełen gracji występ skradł serca publiczności. Rok później podpisała kontrakt z Verve Records na wydanie Salt, które znalazło się na szczycie list przebojów współczesnego jazzu Billboardu. Jej kolejne albumy nadal zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów, a jej singiel „Lean In” (z Freedom &Surrender) znalazł się na Letniej Playliście Prezydenta Obamy 2016. W czerwcu 2022 roku ukazał się Holding Space, genialny album na żywo zarejestrowany na koncercie w Berlinie.

Rok 2024 zwiastuje premierę najnowszego albumu artystki “Shadow”, poruszający tematykę miłości, straty, wspólnoty i uzdrowienia. Utwory zostały stworzone w towarzystwie takich artystek jak Angelique Kidjo i Meshell Ndegeocello.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też