Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Metal Philip H. Anselmo & The Illegals

Philip H. Anselmo & The Illegals

Organizator: Metal Mind Productions

O wydarzeniu

O wydarzeniu

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną na świecie, polski koncert Philip H. Anselmo & the Illegals zostaje odwołany. Plany koncertowe zespołu na 2022 rok nie pozwalają na przeniesienie wydarzenia w Polsce na nową datę.

Philip Anselmo 

Phil Anselmo lubi horrory, jest zapalonym bokserem oraz znakomitym muzykiem. Już w wieku 19 lat został etatowym wokalistą Pantery i pozostał w szeregach tej kapeli  do 2003 r., kiedy to zespół został rozwiązany.

 

Pierwszym krążkiem Pantery z udziałem Anselmo był "Power Metal" z 1988 roku, jednak dopiero następna płyta formacji, "Cowboys from Hell" (1990 r.) odniosła sukces i przez wielu fanów uznawana jest za prawdziwy debiut kapeli, na którym to wykształtował się właściwy styl muzyczny grupy.

 

W 1992 roku ukazała się płyta, która uznana została za jedną z najlepszych metalowych płyt lat 90-tych, album, który zdefiniował pojęcie groove metalu - "Vulgar Display of Power". Wydany 2 lata później Far Beyond Driven jako pierwsza płyta w historii ekstremalnego metalu zadebiutowała na 1 miejscu amerykańskiego Billboardu, a następne 2 studyjny krążki The Great Southern Trendkill i "Reinventing the Steel" ugruntowały pozycję grupy na metalowej scenie.

 

Już za czasów Pantery Anselmo stworzył side project - Superjoint Ritual, z którym wydał 2 studyjne krążki, a w 1991 roku razem z muzykami Pantery, Corrosion of Conformity, Crowbar i Eyehategod powołał do życia zespół Down, z którą wydał 3 znakomite pełnowymiarowe albumy ("NOLA" '95, "Down II: A Bustle in Your Hedgerow" '02 oraz "Down III: Over the Under" '07).

 

Artystę można było zobaczyć również w charakterze gościa na licznych krążkach takich wykonawców jak np. Crowbar, Tony Iommi czy Anthrax oraz współtworzył liczne projekty muzyczne, w których realizował się również jako gitarzysta, basista, perkusista, tworząc muzykę o szerokim przekroju stylistycznym, od black metalu, przez hardcore punk po southern rocka.

 

Celebrując twórczość Pantery Philip H. Anselmo & The Illegals przygotowali set koncertowy "A Vulgar Display Of  Pantera",  na który składają się kultowy numery Pantery, w tym "Walk”, "I’m Broken” czy "Mouth for War”.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn