Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Metal Finntroll + Skalmold + Brymir

Finntroll + Skalmold + Brymir

Organizator: Knock Out Productions

Finntroll + Skalmold + BrymirO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Finntroll w Polsce! Fińska grupa powróci do naszego kraju, by promować swój nadchodzący album - „Vredesvävd”. W roli supportu zaprezentuje się kanadyjska grupa  Skálmöld oraz fiński Brymir. Finntroll  bilety już w sprzedaży.

Finntroll koncerty 2022

  • Warszawa - 17.11.2022, Proxima | przeniesione z 16.04.2021 i 10.12.2021
  • Kraków - 18.11.2022, Klub Kwadrat| przeniesione z 15.04.2021 i 9.12.2021

O zespole Finntroll 

Po długich siedmiu latach przerwy Finntroll wydają nowy album, by przypomnieć wszystkim, kto rządzi w folkmetalowym świecie – a przynajmniej w jego mrocznych rewirach. Pierwsze opublikowane już utwory z "Vredesvävd" dowodzą, że Finowie nie kłamią zapowiadając materiał "bezwstydnie niemodny, dziki i chwytliwy". To siódmy album grupy, która niczym szalona czarownica, wrzuca do kotła wszystko, co ma pod ręką: chwytliwe melodie, galopujące tempo, jad black metalu i rockandrollowy feeling. Ale dopiero na koncertach pokazują na co naprawdę ich stać, o tym wie każdy, kto dał się tym trollom zaprosić pod scenę.

Skalmold

Gdyby wikingowie władali gitarami równie biegle jak mieczami, mogliby podbić świat nie robiąc nikomu krzywdy i samemu nie narażając się na kontuzje. Wspominamy o tym nie bez powodu, bo nazwę tej islandzkiej grupy tłumaczyć należy jako Epoka Mieczy, ale ich bronią są właśnie riffy gitar. Oraz podniosłe, hymniczne refreny, przy których ruszałoby się do boju choćby zaraz… Mają za sobą dekadę kariery i aż pięć udanych płyt, w których zgrabnie kłaniają się nie tylko groźnym przodkom, ale i klasyce heavy oraz thrash metalu. 

Brymir

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak brzmi Brymir, rzućcie okiem na okładkę "Wings of Fire" - oślepiająco jasne barwy, ogień, zmutowany anioł-rakieta... Jest tu wszystko. Podobnie w ich numerach. Fiński skład bez większego wahania bierze na warsztat symfoniczny metal, melodeath i tyle pomysłów z innych bajek, ile się da. To są przeboje wypełnione po brzegi świetnymi melodiami - na koncercie zalecamy machanie pięściami i wyrykiwanie melodii z refrenów.

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też