Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Metal Cronica, Molllust, Zdrawica “Friendship Tour"

Cronica, Molllust, Zdrawica “Friendship Tour"

22.06.2024 Kraków

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

Cronica, Molllust, Zdrawica “Friendship Tour"BiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Cronica, Molllust, Zdrawica “Friendship Tour"
sobota
22.06.2024
19:30

Cronica, Molllust, Zdrawica “Friendship Tour"

Kraków, Klub Gwarek

O wydarzeniu

Polska Cronica i niemiecki Molllust - niesamowite połączenie scenicznej energii, bogatych dźwięków i epickich muzycznych opowieści. Obie formacje, już 22 czerwca wystąpią na scenie krakowskiego Klubu Gwarek, w ramach trasy „Friendship tour”. Gościem specjalnym, który otworzy krakowski koncert, będzie zespół Zdrawica. Bilety na koncert Cronica, Molllust, Zdrawica już w sprzedaży.

 

  • Otwarcie bram: 19:00
  • Start koncertu: 19:30

Cronica - folk metal

To heavy folkowa formacja powstała w 2014 roku w Jaworznie. Ich styl można określić jako mieszankę europejskiej muzyki folkowej z ciężkimi gitarowymi brzmieniami. Warstwa wokalna tworzona jest przez dwa damskie głosy, których właścicielkami są Marta Janas oraz Adrianna Kania, a także jeden głos męski należący do Dariusza Dąbka. W efekcie ich połączenia otrzymujemy szeroki wachlarz partii wokalnych od śpiewu klasycznego i operowego zaczynając, na growlu i screamie kończąc.

Teksty utworów związane są w dużej mierze z mitologią słowiańską, przy czym nie stanowi ona jedynego źródła inspiracji zespołu. W piosenkach można usłyszeć wiele odniesień do mitologii greckiej, nordyckiej, żydowskiej, filozofii, a także napotkać szereg nawiązań do czasów współczesnych, człowieka oraz jego egzystencji. 

Od początku swojej działalności zespół aktywnie koncertuje na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami. Cronica może poszczycić się wspólnymi występami z topowymi zespołami z Polski i Europy, a także udziałem w wielu festiwalach muzycznych min. Pol'and'Rock Festival czy Słowiańska Noc Folk Metalowa.

Molllust - opera metal

Molllust - sercem jest muzyka klasyczna, pulsem metal.

Mroczne pejzaże dźwiękowe, operowa dramaturgia, energetyczne gitary, emocjonalne smyczki, potężny sopran i dużo radości z grania charakteryzują symfoniczną metalową formację MOLLLUST. Ubrani w suknie balowe i surduty, prezentują swoją specjalną mieszankę muzyki klasycznej i metalu. Zespół zagrał ponad 100 koncertów w całej Europie, między innymi na Wacken Open Air, Mera Luna Festival, Wave Gotik Treffen i FemMe.

Wielowarstwowe pejzaże dźwiękowe i elementy teatralne, wraz z często społeczno-krytycznymi tekstami idącymi z duchem czasu, tworzą poruszającą syntezę sztuki, w której dwie charyzmatyczne osobowości frontowe pojedynkują się na scenie w wiecznej rywalizacji doprawionej czarnym humorem. Teraz, ze swoim trzecim albumem "Mother Universe", MOLLUST zaprasza w muzyczną podróż w kosmos.

Zdrawica - folk rock

Gościem specjalnym, który otworzy krakowski koncert, będzie zespół Zdrawica, pochodzący z Jaworzna. To folk rockowa formacja, której początki sięgają 2013 roku. Przez te wszystkie lata, skład ewoluował z grupy wspólnie muzykujących przyjaciół w aktywnie działający zespół. Muzyka Zdrawicy to połączenie rockowych riffów z melodyjnymi klawiszami i zróżnicowanymi partiami fletu. Całości dopełnia wyrazisty damski wokal.

W maju 2022 roku ukazał się pierwszy długogrający album Zdrawicy – „Tak o rzece”, który obejmuje dziewięć utworów. Dwa z nich - „Rzeka" i „Wieczorna mgła" doczekały się swoich teledysków. We wrześniu 2022 roku muzycy zaprezentowali singiel, który mocno wyróżnia się na tle granych przez nich kompozycji - Pi(j)racka. Utwory dostępne są do odsłuchu na platformach streamingowych.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też