Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Metal Blackwater Holylight + Iron Jinn

Blackwater Holylight + Iron Jinn

Organizator: Knock Out Productions

Blackwater Holylight + Iron JinnO wydarzeniu

O wydarzeniu

Blackwater Holylight i Iron Jinn dwukrotnie w Polsce! 6 listopada w Warszawie oraz dzień później w Krakowie doznacie bardzo dużo ponurych hitów, a to wszystko za sprawą Amerykanek z Blackwater Holylight oraz holenderskiej grupie Iron Jinn. Blackwater Holylight + Iron Jinn bilety już dostępne.

Blackwater Holylight (promujące “Silence / Motion” z 2021 roku) mieszają gęstego od riffów stonera i psychodelicznego rocka ze slowcorem czy shoegazem. Iron Jinn to wysoce niepokojąca muzyka, z melodyką trzymającą napięciu, z wiecznie rozedrgraną rytmiką i świetnie poprowadzoną narracją.

Blackwater Holylight

Amerykańskie wyznawczynie mocy riffu grają stonera, ale robią to na opak, unikają gatunkowych klisz. Zamiast skupiać się wyłącznie na jednym bujającym motywie, schodzą w zakamarki psychodeliczne, a do tego ubarwiają muzykę na wiele innych sposobów. Czasami może być to melancholijny trans slowcore’u, w innych przypadkach rozmyta melodyka shoegaze’u, a jeszcze kiedy indziej okazjonalne skoki w metalową ekstremę. Czy jakkolwiek szkodzi wpływa to na spójność twórczości Blackwater Holylight? Tak, czyni ją jeszcze bardziej zwartą i integralną.

Iron Jinn

Chcesz grać satanistycznego, maksymalnie ukierunkowanego na psychodelę i okultyzm rocka? Kiedy masz w składzie choćby jedną postać, z nieodżałowanego The Devil’s Blood, na pewno dasz radę. A Iron Jinn wpisuje się w tę regułę. Dlatego też odpowiedzialny w obu składach za partie gitar Oeds Beydals dwoi się i troi, by jego twórczość miała w pełni rytualny wymiar.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też