emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Festiwale Suwałki Blues Festival 2023

Suwałki Blues Festival 2023

Organizator: Suwalski Ośrodek Kultury

Suwałki Blues Festival 2023O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert Otwarcia Suwałki Blues Festival 2023. Na początek XVI edycji festiwalu wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej, zdobywca wielu muzycznych nagród, twórca przebojów takich jak „Złoto” czy "Jak nie my to kto”- Mrozu. Koncert Otwarcia Suwałki Blues Festival 2023 uświetni również występ zespołu z Wilekiej Brytanii - The Brew. Suwałki Blues Festival 2023 bilety na koncert otwarcia już w sprzedaży.

Mrozu informacje

Mrozu to producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów swoich utworów. W 2014 roku Mrozu pokazał się jako ukształtowany artysta, który - platynową już - płytą "Rollercoaster" udowodnił, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. "Nic do stracenia", z tego albumu okazał się najczęściej graną piosenką w radiach w 2014 roku.

 

W pracy nad albumem "Zew" poszedł o krok dalej, zdecydowanie ugruntowując swoją muzyczną tożsamość. Płyta pokazała, że artysta cały czas się rozwija i z pewnością mile zaskoczył fanów. Kolejny krążek „Aura” bardzo szybko pokrył się złotem i przyniósł artyście kolejne nominacje do Fryderyków.

 

Można śmiało powiedzieć, że jego największym sukcesem jest ostatni album „Złote bloki” z kwietnia 2022 roku, który w zaledwie 8 miesięcy po premierze pokrył się platyną. Z tego albumu pochodzą radiowe przeboje jak np. „Złoto” czy „Za daleko” i to ten album otworzył mu bramę do największych scen festiwalowych oraz wyprzedanych tras klubowych.

 

Koncerty Mroza, to niezwykłe muzyczne widowisko i energetyczna dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak i pod nią. Artysta i jego zespół wyróżniają się znakomitą dbałością o każdy muzyczny i wizualny szczegół, która potrafi wzbudzić podziw wśród zgromadzonej na koncercie publiczności.

The Brew informacje

Muzycy zostali wybrani „najlepszym zespołem” 2006/7 przez magazyn „It's Only Rock & Roll” (magazyn fanklubu Rolling Stones). Zespół został opisany przez krytyka rockowego Michaela Arensa jako tworzący „nieskazitelny rock” z „odrobiną psychodelii” , a krytyk RockTimes, Joachim „Joe” Brookes, opisał go jako „ pomost między latami sześćdziesiątymi a siedemdziesiątymi”. To trio z Wielkiej Brytanii, którego twórczość opiera się na gatunkach związanych z klasycznym rockiem. Filarem zespołu są nieprawdopodobnie uzdolnieni młodzi muzycy Jason Barwick – gitara i Kurt Smith – perkusja. Na gitarze basowej gra Tim Smith , a prywatnie ojciec Kurta. Zespół w całej Europie przyciąga rzesze fanów występując w klubach i na największych festiwalach rockowych. Przejawem uznania są czołowe miejsca w rankingach prestiżowych magazynów. W Niemczech w głosowaniu fanów magazynu Eclipsed zespół zajął trzecie miejsce wśród wszystkich zespołów rockowych pojawiających się na niemieckich scenach w roku 2010, zaś Jason Barwick (gitara) został trzecim gitarzystą, a Kurt Smith (perkusja) drugim perkusistą w głosowaniu na najlepszych instrumentalistów. W podobnym rankingu przeprowadzonym w Hiszpanii przez Popular 1 THE BREW zajęło pierwsze miejsce – przed Guns N’Roses (!).

THE BREW to zespół koncertowy, który emanuje ze sceny niezwykłą magią klasycznego rocka. Swoimi występami odkrywa świat radości z grania na żywo i kontaktu z publicznością, przypominając czasy Led Zeppelin i Hendrixa. Koncert THE BREW to po prostu pozycja obowiązkowa w kalendarzu rock fana.

W fonograficznym dorobku zespołu znajdują znakomicie przyjęte cztery płyty studyjne i DVD. W Hiszpanii w 2014 roku nagrane zostały kolejne płyty, są to koncertowe CD oraz DVD.

O festiwalu Suwałki Blues Festival 

SUWAŁKI BLUES FESTIVAL to jeden z największych festiwali bluesowych w kraju – wydarzenie muzyczne, które zarówno publiczność, jak i zapraszani artyści oceniają bardzo wysoko pod względem artystycznym i organizacyjnym. Niesamowita atmosfera, koncerty plenerowe, muzyka na kameralnych scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe i wieczorne koncerty klubowe połączone z jam sessions – wszystko to sprawia, że przez minione piętnaście lat Suwałki zdobyły mocną pozycję w kalendarzach fanów dobrej muzyki.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w roku 2008. Już w 2010 r. w trzydniowej imprezie uczestniczyło 10.000 osób, a na scenach wystąpiło 130. artystów wchodzących w skład ponad 30 zespołów. Ostatnie edycje powtórzyły sukces poprzednich, ugruntowując opinię największego i najważniejszego plenerowego festiwalu bluesowego w Polsce. SBF zawsze bogaty program artystyczny. Corocznie na festiwalu występuje łącznie około 200 muzyków z Polski, Europy i świata.

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też