Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Klasyka Koncerty muzyki poważnej Jozef Van Wissem & Hilary Woods

Jozef Van Wissem & Hilary Woods

16.12.2023 Warszawa

Organizator: Winiary Bookings Masłowski Stobiński Spółka Cywilna

Jozef Van Wissem & Hilary WoodsBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Jozef Van Wissem & Hilary Woods
sobota
16.12.2023
20:00

Jozef Van Wissem & Hilary Woods

Warszawa, Jassmine

O wydarzeniu

Już 16 grudnia holenderski kompozytor Josef Van Wissem powróci do Polski, gdzie wystąpi w stołecznym klubie Jassmine w towarzystwie irlandzkiej artystki Hilary Woods! Bilety na koncert już w sprzedaży.

Jozef Van Wissem & Hilary Woods - koncert w Warszawie

Josef Van Wissem jest awangardowym kompozytorem oraz prawdopodobnie najbardziej znanym lutnistą w krajach zachodnich. Holender słynie m.in. ze współpracy z amerykańskim reżyserem Jimem Jarmuschem, której owocami są: nagrodzony w 2013 na festiwalu w Cannes soundtrack do filmu "Only Lovers Left Alive" oraz ich wspólne 4 albumy. W zeszłym roku ukazała się neoklasyczna, solowa płyta artysty "Behold I Make All Things New". Na zlecenie Commissioned by La Cinémathèque Française Van Wissem skomponował ścieżkę dźwiękową do odnowionego filmu "Nosferatu", który New York Times opisał jako "90 minutową podróż od ciszy do hałasu, osiągającą kulminację w postaci gęstego, wolnego death metalu". Ponadto 4 kompozycje muzyka zostały wykorzystane w wyprodukowanym dla HBO serialu Irma Vep. 

Wieczór otworzy irlandzka artystka Hilary Woods, której dźwiękowe eksperymenty z wykorzystaniem sampli, nagrań terenowych oraz głosu przepełnione są atmosferą intymności i wrażliwości. Jeszcze w tym roku nakładem Sacred Bones Records ukaże się jej trzeci album, a na promujących go koncertach Hilary wystąpi w towarzystwie perkusisty Gabriela Ferrandiniego, dzięki któremu muzyka ma zyskać oddech, pozbawiając ją jakichkolwiek ograniczeń. 

Ograniczenia wiekowe

  • Wstęp na koncert dla małoletnich powyżej 13 roku życia  - tylko za pisemną zgodą rodzica. Wzór zgody dostępny TUTAJ 
  • Małoletni poniżej 13 roku życia - wymagana obecność pełnoletniego opiekuna

Regulamin wydarzenia TUTAJ

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też