Moscow City Ballet

KOMUNIKAT ORGANIZATORA Grudniowe spektakle Moscow City Ballet odbywają się planowo. Stosujemy się do aktualnych restrykcji sanitarnych.Zalecamy przyjechać na 1 godzinę przed wydarzeniem.

 

W związku z aktualnie obowiązującymi ograniczeniami, prosimy o zabranie ze sobą na spektakl Unijnego Certyfikatu Covid w aplikacji telefonicznej lub w formie wydruku - pracownicy obsługi przy wejściu będą Państwa prosić o jego przedstawienie. Nieokazanie tego dokumentu będzie oznaczało zakwalifikowanie Państwa, jako osób niezaszczepionych i może skutkować odmową wpuszczenia Państwa na imprezę w przypadku przekroczenia dozwolonego limitu osób niezaszczepionych.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki na terenie obiektu.

Aktualizacja dat Moscow City Ballet:

07-11-2021 – ELBLĄG – Hala Widowiskowo-Sportowa, Jezioro Łabędzie (18:00) – ODWOŁANY

09-11-2021 – KIELCE – KCK, Jezioro Łabędzie (19:00) – ODWOŁANY

11-11-2021 – KATOWICE – Miasto Ogrodów, Dziadek do Orzechów (19:00) – PRZENIESIONY NA 16-12-2021 (19:00)

12-11-2021 – KATOWICE – Miasto Ogrodów, Jezioro Łabędzie (19:00) – PRZENIESIONY NA 17-12-2021 (19:00)

13-11-2021 – ŹAMOŚĆ – OSIRR, Jezioro Łabędzie (19:00) – ODWOŁANY

14-11-2021 – CZĘSTOCHOWA – Filharmonia Częstochowska, Jezioro Łabędzie (18:00) – ODWOŁANY

15-11-2021 – GDYNIA – Teatr Muzyczny, Dziadek do Orzechów (19:00) – ODWOŁANY

16-11-2021 – GDYNIA – Teatr Muzyczny, Jezioro Łabędzie (16:30, 20:00) – PRZENIESIONY NA 13-12-2021 (16:30, 20:00)

18-11-2021 – SZCZECIN – Netto Arena, Jezioro Łabędzie (19:00) – ODWOŁANY

19-11-2021 – POZNAŃ – Sala Ziemi, Dziadek do Orzechów (19:00) – PRZENIESIONY NA 15-12-2021 (19:00)

20-11-2021 – POZNAŃ – Sala Ziemi, Jezioro Łabędzie (20:00) – PRZENIESIONY NA 08-12-2021 (20:00)

21-11-2021 – KALISZ – Kalisz Arena, Jezioro Łabędzie (18:00) – ODWOŁANY

07-12-2021 – ŁÓDŹ – Teatr Wielki, Jezioro Łabędzie (16:00, 20:00) – DATA BEZ ZMIAN

08-12-2021 – ŁÓDŹ – Teatr Wielki, Śpiąca Królewna (18:00) – ODWOŁANY

10-12-2021 – LUBLIN – Centrum Spotkania Kultur, Jezioro Łabędzie (19:00) – DATA BEZ ZMIAN

11-12-2021 – WARSZAWA – COS Torwar, Jezioro Łabędzie (19:00) – DATA BEZ ZMIAN

12-12-2021 – WARSZAWA – COS Torwar, Dziadek do Orzechów (17:00) – DATA BEZ ZMIAN

13-12-2021 – BIAŁYSTOK – OIFP, Śpiąca Królewna (19:00) – ODWOŁANY

14-12-2021 – BIAŁYSTOK – OIFP, Jezioro Łabędzie (20:00) – DATA BEZ ZMIAN

18-12-2021 – KRAKÓW – ICE Kraków, Jezioro Łabędzie (16:30, 20:00) – DATA BEZ ZMIAN

19-12-2021 – KRAKÓW – ICE Kraków, Dziadek do Orzechów (18:00) – DATA BEZ ZMIAN

21-12-2021 – WROCŁAW – NFM, Dziadek do Orzechów (19:00) – DATA BEZ ZMIAN

22-12-2021 – WROCŁAW – NFM, Jezioro Łabędzie (16:30, 20:00) – DATA BEZ ZMIAN

 

Najbardziej prestiżowy podróżujący teatr baletowy świata, Moscow City Ballet już niebawem wystąpi ponownie w Polsce! Moscow City Ballet zaprezentuje polskim widzom pełne magii spektakle pod koniec 2021 roku. Na scenach w całej Polsce zobaczymy najbardziej znane klasyki, takie jak Jezioro Łabędzie, Dziadek do orzechów czy Śpiąca Królewna. Moscow City Ballet bilety na spektakle już w sprzedaży!

Moscow City Ballet informacje

Założony został przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova, który zdobył sławę tańcząc przez okres ponad 20 lat jako solista Teatru Bolszoj. Dzięki tak wielkiemu doświadczeniu mistrza Moscow City Ballet od kilku dziesięcioleci prezentuje największe produkcje rosyjskiego i radzieckiego dziedzictwa baletowego celem przybliżenia tej sztuki jak najszerszej publiczności. Ich spektakle cechuje czyste piękno, olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Jakość wszystkich spektakli baletowych jest strzeżona pod czujnym okiem Dyrektor Artystycznej, primabaleriny Ludmiły Neroubachtchenko.

Zdaniem krytyków, czarowi Moscow City Ballet nie można się oprzeć, ani o nim zapomnieć. Ta ceniona grupa baletowa podróżuje po świecie od 1988 roku, odniosła m.in. wielki sukces w Wielkiej Brytanii gdzie zaprezentowała do tej pory ponad 1000 spektakli. Teatr baletowy Moscow City Ballet występował również wielokrotnie w: Belgii, Brazylii, Bułgarii, na Cyprze, w Czechach, Egipcie, Estonii, Niemczech, Hongkongu, na Węgrzech, w Irlandii, Izraelu, we Włoszech, w Japonii, Łotwie, Litwie, w Luksemburgu, Holandii, Chinach, Filipinach, Polsce, Portugalii, Korei, Tajwanie, Rumunii, Serbii, Singapurze, Słowacji, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki.

 

Spektakle rosyjskich tancerzy przeniosły widzów w świat jak z dziecięcych marzeń: 
kolorowy, bajkowy, pełen magii i czarów, w którym wszystko zawsze dobrze się kończy.

Gazeta Wyborcza

Jezioro Łabędzie

Najbardziej lubiany i hipnotyzujący balet klasyczny skomponowany przez Piotra Czajkowskiego w 1875 roku. To ponadczasowa historia miłosna, która łączy magię, tragedię i romans w czterech aktach. Opowiada o dziewczynie Odetcie, zaklętej w łabędzia. Jedynie wielka miłość młodzieńca Zygfryda może przywrócić jej dawną postać. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój wzruszając widzów na całym świecie.

Dziadek do orzechów

Nazwany przez „The New York Times” olśniewającym i zapierającym dech w piersiach, to podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak, Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów.

 

Obok dopracowanej do perfekcji choreografii niewątpliwym walorem jest  muzyka która składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Olśniewające stroje dodają magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu. Spektakl to prawdziwa gratka dla koneserów sztuki baletowej, ceniących sobie wysoki poziom wykonania.

Śpiąca Królewna

Ta niezwykle poetycka opowieść również zawdzięcza swój sukces i trwałe miejsce w światowym repertuarze baletowym dzięki muzyce kompozytora - Piotra Czajkowskiego. Muzyka jest tu ściśle powiązana z tańcem, pełna liryzmu, ale i dramaturgii, które wynikają bezpośrednio z treści libretta. Historia opowiedziana na podstawie klasycznej bajki Charlesa Perraulta (Śpiąca królewna) o księżniczce Aurorze, która za sprawą czarów Złej Wróżki zraniła się w palec i zasnęła głębokim snem a obudzić ją może jedynie pocałunek pięknego księcia który potem pojmuje ją za żonę. Ważną postacią jest również postać dobrej Wróżki Bzu, która jest duchem opiekuńczym królewny od narodzin do ślubu z księciem jak również w pewien sposób wpływa na losy bohaterów. Autorzy założyli, że balet będzie pretekstem do pokazania pięknych obrazów tanecznych oraz prezentacji imponujących scenicznych umiejętności tancerzy. Niezwykle barwny spektakl porusza wyobraźnię dzieci jak i ich rodziców we wszystkich zakątkach świata.

  

Bilety na spektakle Moscow City Ballet już dostępne!

 

 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Moscow City Ballet
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/