Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Widowiska Rewie | Show Daisi – Serce Gruzji w sercu Europy

Daisi – Serce Gruzji w sercu Europy

Organizator: KVB Fundacja „Słowianie Pomeranii” spółka komandytowa

Daisi – Serce Gruzji w sercu EuropyO wydarzeniu

O wydarzeniu

ZMIANA DAT Ze względu przedłużenia zakazów związanych z sytuacją epidemiologiczną, wydarzenia zaplanowana na październik 2021 trasa została odwołana.

 

Zapraszamy na wyjątkowe gruzińskie widowisko Daisi - Serce Gruzji w sercu Europy. Daisi - Serce Gruzji w sercu Europy bilety już dostępne. 

Daisi - Serce Gruzji w sercu Europu trasa


Daisi to przykład wspaniałej symbiozy tańca i muzyki, ognistych rytmów i unikalnej gruzińskiej polifonii. Bez względu na to, gdzie na świecie pojawiają się artyści tej tętniącej życiem społeczności  oddają charakter i duszę Gruzinów. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć i usłyszeć wokalne i choreograficzne występy Daisi na żywo.

 

To niezapomniane spotkanie, podczas którego zostanie opowiedziana nie tylko starożytna i bogata historia wielkiego ludu, ale także przybliżona zostanie jej współczesna odsłona.To nie jest nawet taniec ale lot, huragan na scenie, żywiołowa magia Gruzji. Niebezpieczne tańce wśród iskier z szabel i sztyletów latających nad sceną ludzi - wszystko jest prawdziwe. Pasja, niesamowita szybkość, dokładność i siła.

 

Wizytówką zespołu Daisi jest taniec na palcach bez użycia baletek. To znany ruch choreograficzny, który wymaga od tancerza najwyższych umiejętności. Są jednym z niewielu zespołów, który ma w swoim repertuarze tę niezwykle wymagającą technikę tańca.

Taniec to w nim najlepiej objawia się dusza ludu: jego temperament, usposobienie i wyobrażenia o pięknie. Wykonawcy w strojach ludowych pokażą zarówno powolne tańce okrężne, jak i charakterystyczną żywiołową lezginkę. Magia, piękno i plastyczność współczesnego tańca gruzińskiego objawi sercom zgromadzonych coś ważnego, coś czego nie można wyrazić słowami.

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też