Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters

PRZEMIANY

Organizator: STUDIO TEATRGALERIA

PRZEMIANYO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na spektakl Przemiany do Teatru Studio w Warszawie. To projekt Michała Borczucha, którego punktem wyjścia jest praca nad spektaklem inspirowanym „Przemianami” Owidiusza. Przemiany bilety na spektakl już w sprzedaży.

O projekcie Przemiany

Projekt ma charakter włączający – podczas warsztatów zostanie stworzona grupa, która będzie pracować wraz z reżyserem i dramaturgiem nad scenariuszem spektaklu, bazując na doświadczeniach związanych z dojrzewaniem oraz podejmując temat relacji z rówieśnikami w mediach społecznościowych. Wspólnie odpowiemy na pytania: Jak wyobrażam sobie dorosłość? Jak widzę dorosłych dzisiaj? Co oznacza wchodzenie w samodzielność i niezależność?

 

Jakie mam oczekiwania wobec swojej przyszłości? Jak powinna ona wyglądać? Jako pracownicy i pracownice teatrów chcemy zainicjować spotkanie, podczas którego odsłonimy proces produkcji teatralnej i zaprosimy Was do wspólnego twórczego działania.

Grupa będzie pracować za pośrednictwem platformy ZOOM. Spośród uczestników warsztatu zostaną wybrane osoby, które dołączą do obsady spektaklu Michała Borczucha.

Premiera planowana jest na 19 września w STUDIO w Warszawie i 3 października w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Michał Borczuch

Urodzony w Krakowie w 1979 r. Zaczynał od adaptacji klasyki literatury dla teatru: Werther, Lulu, Leonce i Lena czy Faust. Później jego praktyka poszerzyła się o pracę z osobami z autyzmem (Paradiso), niewidomymi (Faust) i dziećmi z domu dziecka (siedmioletnia współpraca z Domem Dziecka w Szamocinie). Eksperymentuje i wychodzi poza przyzwyczajenia teatralnej publiczności. W ostatnich latach koncentruje się na budowaniu i opowiadaniu osobistych, intymnych historii. Takie jest autobiograficzne Wszystko o mojej matce (2016), natomiast Zew Cthulhu (2017), Żaby (2018), czy Kino Moralnego Niepokoju (2019) zbudowane są na intymnych historiach aktorów biorących w nich udział.

Od czasu do czasu powraca do dużych narracji, jak w Apokalipsie (2014) przywołującej postać Fallaci i Pasoliniego lub w Mojej walce (2017) czyli swobodnej i osobistej adaptacji wielotomowej powieści Knausgaard. W 2018 roku zadebiutował filmem fabularnym Komodo Dragons. Wielokrotnie nagradzany w Polsce (m.in. Laureat Paszportu Polityki w kategorii Teatr, Dwukrotnie nagrody za reżyserię i dwukrotnie nagrody za najlepszy spektakl na festiwalu Boska Komedia). Pracuje również za granicą (Dusseldorf, Ljubljana, Berlin, Bazylea).

Autor zdjęć w galerii: Bartek Warzecha

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też