Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliapiotr-rubik-trasa
Home Teatr Tragedia | Dramat Między nami dobrze jest

Między nami dobrze jest

Organizator: TR Warszawa

Między nami dobrze jestO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Między nami dobrze jest - Spektakl dedykowany pamięci Danuty Szaflarskiej (1915-2017).

Uwaga: spektakl rekomendowany dla widzów od 14 roku życia.

O spektaklu Między nami dobrze jest

„Między nami dobrze jest” to jeden z największych przebojów TR Warszawa, oblegany przez widzów, chwalony przez krytykę i wielokrotnie nagradzany na festiwalach. Spektakl Grzegorza Jarzyny, jednego z najważniejszych polskich reżyserów, oparty jest na sztuce Doroty Masłowskiej, nominowanej do Nagrody Literackiej NIKE. To śmieszny i poruszający portret podzielonego polskiego społeczeństwa, przytłoczonego ciężarem traumatycznej historii, rozdartego między narodową dumę i poczucie wstydu. Za pomocą szalonego, pełnego inwencji języka i ostrego jak brzytwa humoru Masłowska portretuje współczesną Polskę, w której nuworysze, pseudoartyści i medialni celebryci spotykają się z rozczarowaną młodzieżą i żyjącymi na skraju ubóstwa ludźmi z klasy pracującej. Wszyscy próbują utrzymać się na powierzchni toksycznej mieszaniny komercji, katolickiego nacjonalizmu i idealizowanej tragicznej przeszłości.

W premierowej wersji spektaklu rolę Osowiałej Staruszki grała legendarna aktorka Danuta Szaflarska, członkini zespołu TR Warszawa, zmarła w 2017 roku. Była jedną z najdłużej aktywnych na scenie artystek teatru, występowała w „Między nami dobrze jest” jeszcze w wieku 101 lat. W nowej wersji przedstawienia Danutę Szaflarską zastąpił Lech Łotocki, wybitny aktor, występujący w TR Warszawa od początku istnienia tego zespołu.

 

Premiera: 26 marca 2009

Czas trwania: 1 godz. 40 min. (bez przerwy)

 

Obsada: Aleksandra Popławska, Lech Łotocki, Magdalena Kuta, Maria Maj, Roma Gąsiorowska, Adam Woronowicz, Justyna Wasilewska, Agnieszka Podsiadlik, Rafał Maćkowiak  

 

Twórcy i twórczynie: 

tekst: Dorota Masłowska

reżyseria: Grzegorz Jarzyna

scenografia: Magdalena Maciejewska

kostiumy: Magdalena Musiał

reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski

opracowanie muzyczne: Piotr Domiński, Grzegorz Jarzyna

wideo: Cókierek, Pani K.

 

 

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też