Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

EMPUZJON

Organizator: STUDIO TEATRGALERIA

EMPUZJONO wydarzeniu

O wydarzeniu

Spektakl "Empuzjon" w Teatrze Studio! Teatralna adaptacja pierwszej po Nagrodzie Nobla powieści Olgi Tokarczuk to doskonała okazja do przyjrzenia się temu, co tak naprawdę wiemy o świecie, a co pozostaje przed nami w ukryciu. Ta opowieść, błyskotliwie analizująca to, co męskie i kobiece w kulturze, traktuje również o poszukiwaniu własnej tożsamości w świecie bezmyślnie powielanych poglądów i uprzedzeń. Bilety już dostępne.

"Empuzjon" informacje

U stóp dolnośląskich gór leży uzdrowisko, a w tamtejszym Pensjonacie dla Panów mieszkają kuracjusze, którzy niczym u Tomasza Manna w "Czarodziejskiej górze" sądzą, że mają coś do powiedzenia na tematy, którymi żyje świat. W ich rozmowach, suto zakrapianych nalewką Schwärmerei, wszystko – sztuka, wojna, literatura, historia, polityka i teologia – sprowadza się ostatecznie do kwestii kobiet i ich niższości wobec mężczyzn. Czy to wyłącznie przejaw mizoginii, czy może ich poglądy posiadają drugie dno?

To kolejna, po monodramie "Byk" na podstawie tekstu Szczepana Twardocha, koprodukcja STUDIO z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Koproducenci:

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach

STUDIO teatrgaleria w Warszawie

Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Premiery:

12 maja 2023 Teatr Śląski

19 maja 2023 STUDIO teatrgaleria

23 czerwca 2023 Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Autor zdjęć w galerii: Przemysław Jendroska

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też