Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Teatr Tragedia | Dramat Dobrze Ci tego nie opowiem

Dobrze Ci tego nie opowiem

Organizator: STUDIO TEATRGALERIA

Dobrze Ci tego nie opowiemO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na spektakl Dobrze Ci tego nie opowiem, który odbędzie się w Teatrze Studio w Warszawie. Dobrze Ci tego nie opowiem bilety już dostępne.

O spektaklu Dobrze Ci tego nie opowiem

Oglądam scenę bombardowania lasu. Nie wiadomo skąd dokładnie wiedziałem już wcześniej jak to wygląda i wiem jak to jest być w bombardowanym lesie. Czuję satysfakcję.

 

Od autorki: Swoją pracę opieram na badaniu tego, czy jest sens mówić o wojnie w obrębie sztuki, a jeśli tak, to jakie treści mogą stać się tworzywem dla sztuki performatywnej. Sprawdzam w jaki sposób używamy pamięci do "pamiętania" o wojnie i jak to się zmienia w pokoleniach. Jaki jest realny wpływ tej pamięci na życie ludzi w Polsce i czy jest to mechanizm który uniwersalizuje się poza Polskę. Czy istnieje możliwe do uzyskania doświadczenie widza które może inaczej uporządkować to co jest zapisane w pokoleniowym przekazie? Jaką  zmianę w percepcji minionej wojny uznalibyśmy za korzystną dla współcześnie żyjących? Co byłoby korzystne - dobrze zapomnieć czy uświadomić sobie jak wiele się pamięta?

 

Spektakl powstał w ramach cyklu Komuny Warszawa Przed wojną / Wojna / Po wojnie

Dobrze Ci tego nie opowiem twórcy i obsada

Tekst, reżyseria: Anna Karasińska

Obsada: Bożna Wydrowska, Sara Goworowska, Dobromir Dymecki, Karolina Harris

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też