Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Teatr Inne Król zwierząt

Król zwierząt

25-27.04.2024 Warszawa

Organizator: Teatr Powszechny w Warszawie

Król zwierzątBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Warszawa

Król zwierząt
czwartek
25.04.2024
19:30

Król zwierząt

Warszawa, Teatr Powszechny w Warszawie
Król zwierząt
sobota
27.04.2024
16:00

Król zwierząt

Warszawa, Teatr Powszechny w Warszawie

O wydarzeniu

Zapraszamy na spektakl Król zwierząt, przeznaczony dla młodej widowni od 12. roku życia. Król zwierząt bilety już dostępne.

Król zwierząt informacje

Historia młodej Stelliny, która opuszcza dom rodzinny i wyrusza w daleką podróż. Pewnego dnia dziewczyna poznaje króla, który zabiera ją do opustoszałego pałacu. Stellina wyczuwa w nim skrywaną tajemnicę. Pałac okazuje się więzieniem. Dziewczyna dowiaduje się, że Król zwierząt jest groźnym i okrutnym władcą: w ukrytej komnacie więzi ludzi i zwierzęta, których potem brutalnie karze.

Czy bohaterka odnajdzie w sobie siłę, żeby wybrnąć z tej pułapki? Stellina spotyka na swej drodze trzy postaci: Małpę, Węża i Sukę. Każda z nich posiada inną moc i pomaga jej odkryć te niecodzienne zdolności w sobie. Bohaterka balansuje pomiędzy światem ludzkim i zwierzęcym, których nie dzieli żadna hierarchia, a które razem tworzą magiczną rzeczywistość pełną zaklęć i niespodzianek. Stellina staje do walki z Królem zwierząt. Trójka bohaterów pomaga jej w tej rozgrywce. Czy uda się pokonać Króla zwierząt? Czy historia Stelliny i Króla zwierząt zakończy się happy endem?

Podstawą literacką są „Baśnie włoskie” Itala Calvina (m.in. „Król zwierząt”, „Wąż”, „Trzy psy” i „Papuga”). Wybitny pisarz zebrał z różnych włoskich regionów przekazy i legendy ludowe, i opowiedział je na nowo. Wiele z nich łączy perspektywę ludzką i zwierzęcą. Maski zwierzęce to metafory pewnych zachowań, wartości i talentów, które tworzą odrębne światy. Jednak nie zawsze są one tylko piękne i symboliczne. Nie zawsze też opowieści Calvina mają szczęśliwe zakończenie, ale każda z nich posiada głęboką warstwę emocjonalną i filozoficzną.

 

OBSADA:

  • KLARA BIELAWKA
  • MAGDALENA CELMER - gościnnie
  • MAMADOU GÓO BÂ
  • MATEUSZ ŁASOWSKI

 

TWÓRCY:

  • reżyseria – Karolina Porcari
  • tekst – Krzysztof Szekalski
  • scenografia i kostiumy – Łukasz Błażejewski
  • muzyka (kompozycja utworów i gra na żywo) – Hubert Zemler
  • choreografia – Urszula Parol
  • inspicjentka – Bazhena Shamovich

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też