Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Teatr Komedia Klub Niepokornych

Klub Niepokornych

11-25.10.2024 Sosnowiec, Gdańsk

Organizator: TEATR GARNIZON SZTUKI Sp. z o.o. Sp. k.

Klub NiepokornychBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Sosnowiec

Klub Niepokornych
piątek
11.10.2024
20:00

Klub Niepokornych

Sosnowiec, Sala Widowiskowo-Koncertowa MUZA w Sosnowcu

Gdańsk

Klub Niepokornych
piątek
25.10.2024
17:30

Klub Niepokornych

Gdańsk, Scena Teatralna NOT w Gdańsku
Klub Niepokornych
piątek
25.10.2024
20:00

Klub Niepokornych

Gdańsk, Scena Teatralna NOT w Gdańsku

O wydarzeniu

Klub Niepokornych w Garnizonie Sztuki - bilety na premierowy spektakl już w sprzedaży!

O spektaklu Klub Niepokornych 

Czy w świecie tak bezkompromisowej, często brutalnej rywalizacji jest miejsce na empatię i wzajemne zrozumienie? Czy w ciągłej presji bycia najlepszym, zanurzeniu w wirtualu i technologiach, i marginalizacji społecznej jesteśmy w stanie się porozumieć?  Ta historia zdarzyła się w liceum. Ale mogła wydarzyć się właściwie wszędzie, w korporacji, na wyjeździe integracyjnym, wśród znajomych, na imprezie czy w domu rodzinnym.

Pięcioro młodych ludzi zostaje odciętych od świata, od bodźców zewnętrznych, telefonów, mediów społecznościowych, od wszystkiego do czego są przyzwyczajeni. Każdy z nich pochodzi z innego środowiska, dzielą ich zainteresowania, status społeczny i styl życia.

Tajemnicza, zamknięta w sobie dziwaczka Marta, królowa piękności, uzależniona od social mediów, przebojowa influencerka Klaudia, lizusowaty kujon Eliasz, atrakcyjny sportowiec Łukasz i chuligan, zbuntowany raper Mati. Jest też surowa nauczycielka, która nosi w sobie mocno skrywaną tajemnicę, a jej odkrycie mocno namiesza.

Obcy, nieufni, prześmiewczy, konfrontacyjni. Patrzą na siebie przez pryzmat krzywdzących stereotypów. Są zbyt skoncentrowani na własnych problemach, aby móc otworzyć się na innych. Wydaje się, że nie ma najmniejszej szansy na porozumienie.

Na początku milczą, z nudów zaczynają ze sobą rozmawiać, stopniowo porzucają uprzedzenia i odsłaniają swoje historie, zaczynają mówić o własnych lękach i najskrytszych pragnieniach. Dostrzegają w końcu, że pomimo różnic, więcej ich łączy, niż dzieli. Pokazują prawdziwą twarz, dostrzegają, że wszyscy zmagają się z tym samym. To rodzina, jej brak akceptacji, wsparcia i miłości, jej przerośnięte ambicje są źródłem największej traumy. W końcu zbliżają się do siebie, nawiązują prawdziwe relacje.

Ten spektakl to zabawna, przejmująca i mądra opowieść o tym, że młodość to ekscytująca, pełna zawirowań i nieprzewidywalnych zwrotów akcji podróż, a punktem docelowym jest dorosłość. To historia ta o tym, że młodość to bolesny czas buntów i poszukiwań, walka z wewnętrznymi demonami, ale także okres, w którym kształtują się marzenia i cele, a te mają wpływ na to kim stajemy się jako dorośli. To także opowieść o sile i znaczeniu komunikacji. Niezależnie od tego, w jakim punkcie swojego życia jesteśmy. 

Premiera spektaklu „Klub Niepokornych” – 6 grudnia 2023 roku. Scenariusz powstał z inspiracji filmem John Hughes The Breakfast Club z 1985 roku.

 

 • Scenariusz: Joanna Kowalska
 • Reżyseria: Piotr Ratajczak
 • Scenografia: Marcin Chlanda
 • Kostiumy: Katarzyna Sobolewska
 • Muzyka: Piotr Aleksandrowicz
 • Choreografia: Aneta Jankowska

 

Obsada:

 • KLAUDIA - Kornelia Strzelecka
 • MARTA - Iga Krefft
 • ŁUKASZ - Adam Zdrójkowski
 • ELIASZ - Patryk Cebulski
 • MATI – Jan Wieteska / Filip Orliński
 • NAUCZYCIELKA – Magdalena Kumorek

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też