Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Rock The Human Mechanic Tour 2023 IAN PAICE / PURPENDICULAR

The Human Mechanic Tour 2023 IAN PAICE / PURPENDICULAR

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

The Human Mechanic Tour 2023 IAN PAICE / PURPENDICULARO wydarzeniu

O wydarzeniu

IAN PAICE / PURPENDICULAR we Wrocławiu! wROCKfest.pl zaprasza miłośników zespołu Deep Purple 7 grudnia do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze jedyny w Polsce na koncert formacji PURPENDICULAR z gościnnym udziałem IANA PAICE'A - perkusisty Deep Purple. Bilety na koncert już w sprzedaży.

The Human Mechanic Tour 2023 IAN PAICE / PURPENDICULAR

Purpendicular to zespół, który gra muzykę Deep Purple w najlepszym, najbliższym oryginałowi, wykonaniu. Podczas ich koncertu usłyszycie wszystko: od hitów DP, przez mniej znane utwory, po te, których Ian Gillan i spółka nigdy nie wykonywali.

Purpendicular powstał w październiku 2007 roku z inicjatywy irlandzkiego wokalisty Robby’ego Thomasa Walsha i austriackiego gitarzysty Joe Doblhofera. Podczas pierwszego europejskiego tournee na koncertach z grupą zagrał oryginalny perkusista Deep Purple - Ian Paice.

Przez pierwsze dwa lata zespół koncertował głównie w Austrii i Niemczech. W 2010 roku Purpendicular został zaproszony do Rosji do Sankt Petersburga i wykonał tam koncert z Joe Lynn Turnerem, byłym wokalistą Rainbow, Deep Purple i Yngwie Malmsteena.

Ponieważ Deep Purple nie chcieli grać trasy upamiętniającej 40-lecie wydania albumu "Machine Head", honor ten przypadł Purpendicular. W 2012 zespół rozpoczął oficjalną trasę 40-lecia "Machine Head". Podczas tej trasy do zespołu na kilka koncertów w Szwajcarii i Niemczech dołączył Ian Paice. Podczas jednego z koncertów obowiązki basisty przejął oryginalny basista Deep Purple - Roger Glover.

W 2017 roku zespół wydał płytę Venus to Volcanus, który nagrali w towarzystwie Toniego Careya. Aktualna trasa promuje najnowszy krążek formacji - Human Mechanic - który na pewno usłyszymy podczas wrocławskiego koncertu.

Purpendicular wystąpuję w składzie:

  • Nick Fyffe - Bass, UK (ex Jamiroquai)
  • Herbert Bucher - Guitars, DEU (ex Tony Carey)
  • Ian Paice - Drums, UK, (Deep Purple)
  • Robby Thomas Walsh - Vocals, IRL (Joe Lynn Turner)
  • Christoph Kogler - Keyboards, AUT (ex Billy Sheehan)

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też