Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Rock Hipgnosis + LEM

Hipgnosis + LEM

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ACADEMICA

O wydarzeniu

O wydarzeniu

Hipgnosis + LEM w Krakowie! Zapraszamy na koncert 11 czerwca do klubu Zaścianek na blisko 3 godziny space rocka. Hipgnosis + LEM w Krakowie bilety już w sprzedaży.

Hipgnosis + LEM koncert w Krakowie

Wspólny koncert dwóch krakowskich zespołów – Hipgnosis oraz Light Entanglement Machine ( czyli w skrócie LEM ), powiązanych ze sobą muzycznie i personalnie.


Hipgnosis powstało w Krakowie w 2005 roku i ma za sobą 3 albumy studyjne, w tym ostatni „Valley Of The Kings”, wydany 18.XI.2021. Tego samego dokładnie dnia – co wcale nie było zamierzone! -ukazała się też debiutancka płyta LEMLEM 2021”, obie w tym samym wydawnictwie LYNX Music.


W 2012 roku Hipgnosis otrzymał przyznawaną wówczas po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych SIN „Progres” nagrodę im. Roberta „Ro-Ro” Roszaka Dla Polskiego Wykonawcy za Najlepsze Wydawnictwo Fonograficzne z Gatunku Rocka Progresywnego za rok 2011. LEM otrzymał identyczną nagrodę za swój zeszłoroczny debiut.


Ale to nie koniec zbieżności. Założyciel LEM, Przemysław Piekarz, grał przez kilka lat w Hipgnosis na instrumentach klawiszowych, skrywając się wtedy pod pseudonimem Ijon, jak również współpracujący z nim obecnie w tym projekcie gitarzysta Filip Wyrwa, czyli GoDDarD, który kiedyś Hipgnosis współtworzył. Dzisiaj obaj występują jako regularni muzycy obu formacji.

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn