Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma
Home Koncerty Rock Chris Norman &Band

Chris Norman &Band

30.05-07.06.2025 Katowice, Wrocław, Radom i inne

Organizator: Inwestycje Walczuk, Byliński S.K.A

Sprawdź bilety
Chris Norman &BandBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Katowice

Chris Norman &Band
piątek
30.05.2025
19:00

Chris Norman &Band

Katowice, Hala Spodek

Wrocław

Chris Norman &Band
sobota
31.05.2025
19:00

Chris Norman &Band

Wrocław, Hala Stulecia

Radom

Chris Norman &Band
poniedziałek
02.06.2025
19:00

Chris Norman &Band

Radom, Radomskie Centrum Sportu

Łódź

Chris Norman &Band
wtorek
03.06.2025
19:00

Chris Norman &Band

Łódź, Sport Arena w Łodzi

Olsztyn

Chris Norman &Band
czwartek
05.06.2025
19:00

Chris Norman &Band

Olsztyn, Hala Urania

Szczecin

Chris Norman &Band
sobota
07.06.2025
19:00

Chris Norman &Band

Szczecin, NETTO Arena Szczecin

O wydarzeniu

Chris Norman w Polsce! Legendarny wokalista zespołu Smokie, jeden z najbardziej oryginalnych i znanych brytyjskich muzyków lat 70. i 80. ponownie odwiedzi nasz kraj. 

Chris Norman informacje

W 1986 roku Chris opuścił zespół Smokie i rozpoczął niezwykle udaną karierę solową. Jego pierwszy singiel „Midnight Lady” stał się ogromnym hitem w całej Europie, utrzymując się na pierwszym miejscu listy przebojów w Niemczech przez 6 tygodni!

W swojej dotychczasowej karierze wydał 21 hitowych singli i wydał około 22 albumów, sprzedając ponad 20 milionów płyt na całym świecie

Dorastał w rodzinie show-biznesu, której początki sięgają dwóch pokoleń wstecz. Jego dziadkowie organizowali własne koncerty w całej Anglii podczas pierwszej wojny światowej, a ich córka Pat (matka Chrisa) po ukończeniu szkoły dołączyła do zespołu tanecznego. Pip Norman (tata Chrisa) brał udział w występie taneczno-komediowym „The Four Jokers” i w latach trzydziestych i czterdziestych XX wieku pracował w całej Europie, a na swoim koncie miał występy w brytyjskim Royal Variety Performance.

Pierwszą gitarę dostał w wieku siedmiu lat, a jego wczesne muzyczne inspiracje to Elvis Presley, Little Richard, Buddy Holly i Lonnie Donegan. Później ogromny wpływ na Chrisa wywarły zespoły beatowe z lat 60., w szczególności The Beatles i piosenkarz folkowy Bob Dylan.

W szkole założył zespół z Alanem Silsonem , do którego później dołączyli Terry Uttley i Pete Spencer. Grali w całej Wielkiej Brytanii na przełomie lat 60. i 70. XX wieku.

Do 1974 roku grupa wypracowała własne brzmienie, odzwierciedlające trzyczęściowe harmonie i charakterystyczne brzmienie wokalu Chrisa opakowane w gitarowe rockowe brzmienie, co stanowiło mieszankę Crosby'ego, Stillsa & Nasha i Creedence Clearwater Revival. Zespół zmienił nazwę na „Smokie ”, a ich pierwszy album „Pass it Around” został wydany w 1975 roku nakładem RAK Records Micky’ego Mosta.

Smokie zaczynał jako zespół rockowy zorientowany na albumy, a ich liczne doświadczenia na żywo dały Chrisowi i Smokiemu dobrą podstawę we wszystkich sztuczkach branży rock & rollowej. Chris wspomina: „Na początku nie byliśmy zbytnio zainteresowani singlami popowymi. Właśnie dlatego tylna okładka naszego pierwszego albumu PASS IT AROUND została zaprojektowana w taki sposób, żebyśmy wyglądali raczej folkowo/rockowo, a nie jak zespół glam rockowy.

Latem 1975 roku wydali swój pierwszy hitowy singiel „If you think you know how to love me” . Następnie ukazało się 15 hitowych singli, w tym „Living next Door to Alice”, „Spotkamy się o północy”, „Lay back in Arms of Some” itp. Oraz bardzo udany duet z Suzi Quatro , „ Stumblin 'In” , dzięki któremu Chris po raz pierwszy poczuł smak sukcesu poza grupą.

Sprzedaż ich albumów odpowiednio wzrosła, a na ich koncie pojawiło się wiele hitowych albumów, takich jak między innymi „ Changing All The Time”, „Midnight Cafe”, „Bright Lights and Back Alleys” i „The Montreux Album”.

Solowa kariera Chrisa rozpoczęła się w 1986 roku piosenką „Midnight Lady”, która stała się ogromnym hitem w całej Europie i przez sześć tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu w Niemczech. Potem nastąpiły inne hity z singli i albumów.

W 1994 roku Chris otrzymał od CMT Europe nagrodę „Międzynarodowej Gwiazdy Roku” za filmy „Jealous Heart”, „The Growing Years” i „Red Hot Screaming Love”. W tym samym roku Chris założył nowy zespół i po raz pierwszy od sześciu lat wyruszył w trasę koncertową. Od tego czasu Chris i jego zespół nadal intensywnie koncertują na całym świecie i wyprodukowali wiele solowych albumów.

W 2020 roku Chris wydał zupełnie nowy album zatytułowany „Just a Man”, który napisał i nagrał ze swoim starym mentorem i przyjacielem Mikiem Chapmanem jako producentem. Mike napisał i wyprodukował wiele światowych hitów, takich jak „Blondie”, „Tina Turner”, „The Knack”, „Sweet”, Suzie Quatro, „Smokie” i wiele innych.

Niedawno wydany album z coverami „Rediscovered Love Songs” składa się z 12 największych ballad i piosenek miłosnych, jakie kiedykolwiek napisano, autorstwa takich artystów jak The Temptations, Elvis i Roy Orbison. Utwory są znakami rozpoznawczymi prawdziwego piosenkarza i autora tekstów z ponadczasowymi melodiami i zapadającymi w pamięć harmonie, które wznoszą się. Nagrano i wyprodukowano we własnym studiu Chrisa oraz w Nashville w stanie Tennessee.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też