Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Rock Bring Me The Horizon

Bring Me The Horizon

Organizator: Knock Out Productions

Bring Me The HorizonO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

ZMIANA DATY Bring Me The Horizon przekłada europejską trasę koncertową na 2023 rok. Wszystkie dotychczas zakupione bilety zachowują ważność w nowym terminie.

 

Bring Me The Horizon w Polsce! Na koncert Bring Me The Horizon w towarzystwie A Day To Remember, Poorstacy i Static Dress zapraszamy 6 lutego 2023 roku do Areny Gliwice. Tego wieczoru nie może Was tam zabraknąć! Bring Me The Horizon bilety już w sprzedaży.

 

Bring Me The Horizon ma za sobą kilkanaście bardzo intensywnych lat scenicznej działalności! Eksperymenty z gatunkami, ciekawe kolaboracje i przede wszystkim ciężka praca okazały się przepisem na światowy i długotrwały sukces Brytyjczyków.

 

Bring Me The Horizon znają zarówno fani metalu, jak i entuzjaści popu, hip hopu czy elektroniki. Swoją muzyką i emocjonalnymi tekstami grupa przełamuje międzygatunkowe granice i trafia do coraz szerszego grona odbiorców, z którym aktywnie się integruje, np. za pośrednictwem social mediów. 

 

U boku Bring Me The Horizon wystąpią: gość specjalny - A Day To Remember z premierowym albumem “You’re Welcome” oraz supporty: Poorstacy, dla którego bedzie to pierwsza wizyta w Polsce, i emocjonalny post-hardcore w wykonaniu Static Dress

O zespole Bring Me The Horizon 

Powstały w 2004 roku w angielskim Sheffield zespół Bring Me The Horizon stał się w drugiej dekadzie XXI wieku jedną z najważniejszych na świecie formacji metalcore'owych. Dowodem dużej popularności kapeli w tym czasie były dwie nominacje do Grammy. 

 

Ale po kolei. BMTH założyli, i stanowią trzon grupy do dziś, Oliver Sykes (wokal, klawisze), Matt Kean (gitara basowa), Lee Malia (gitara) oraz Matt Nicholls (perkusja). Tylko na pozycji klawiszowca, speca od sampli i dodatkowego wokalisty nastąpiła w 2012 zmiana i te funkcje sprawuje od tego czasu Jordan Fish. W pierwszym etapie działalności Bring Me The Horizon bliżej było do deathcore'a. Potem zespół ewoluował w melodyjną metalcore'ową stronę, a z czasem zaczął dodawać elementy niemające wiele wspólnego z ciężkim graniem, wywodzące się z trip hopu, czy popu. Wzbogacenie muzyki zostało docenione. Wydane między 2013 a 2019 rokiem płyty "Sempiternal", "That's The Spirit" i "Amo" dały BMTH duży sukces komercyjny, w tym pierwsze (Wielka Brytania) i drugie ("Billboard") miejsce na liście albumów oraz wspomniane nominacje do najcenniejszych muzycznych nagród w USA.

A Day To Remember

A Day To Remember to zespół, który ciężko na swój sukces pracował i przede wszystkim ma pomysł na siebie. Połączenie elementów brutalnego metalcore'a z popową odmianą punka, doprawienie alternatywnym rockiem, popem oraz częste sięganie po piękne melodie to mieszanka, która w przypadku ADTR działa doskonale. Zwłaszcza na żywo. 

 

Kapela była nominowana do nagrody prestiżowego magazynu "Alternative Press" jako najlepszy wykonawca koncertowy Ameryki. A Day To Remember od lat utrzymują się w czołówce w swojej ojczyźnie. W Ameryce mają na koncie dwie złote płyty, a wydana w 2016 roku "Bad Vibrations" dotarła aż do drugiego miejsca na "Billboardzie". W 2021 roku ADTR wydali siódmą płytę "You're Welcome", którą kończy wzruszająca, podnosząca na duchu kompozycja "Everything We Need".

Poorstacy

Z Florydy pochodzi też kolejny artysta. Pierwszą miłością Carlita Juniora Miforta aka Poorstacy'ego było nie ostre granie i klimaty rodem z horrorów, lecz undergroundowy rap z Miami.

 

Do dziś w jego muzyce rapowanie jest obecne, choć Amerykanin specjalizuje się raczej w mieszaniu gatunków. Jego kawałki zbudowane są często na mocnym uderzeniu, wzbogaconym stylistycznie o różne elementy. Poorstacy opisuje swoją muzykę jako "emo rap". Warto wspomnieć, że utwór Poorstacy'ego Darkest Night" trafił na soundtrack filmu "Bill & Ted Face The Music" z Keanu Reevesem w roli głównej. Ścieżka dźwiękowa była nominowana do Grammy.

Static Dress

Mówi się, że w dzisiejszych czasach zespół - nawet przy ciężkiej harówie - nie może wystrzelić ot tak, jak gdyby nigdy nic. Static Dress burzy tę regułę. Pełnoprawnym albumem zadebiutowali dopiero w tym roku, a i tak mają na koncie wyprzedane koncerty w tak legendarnych miejscówach jak chociażby londyński Underworld. Zero zaskoczenia, bo grupa wjechała w świat post-hc na pełnym gazie i urządza się tam po swojemu. “Rouge Carpet Disaster” to płyta z miejscem na teatralną ekspresję, dopieszczone melodie, a do tego tyle moshogennego ciężaru, że nie powstrzymacie się od pląsów pod sceną. Na naszych oczach wyrasta duża nazwa. Zalecamy, abyście nie przepuścili tej okazji.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też