Let Poland Be Poland – Chwała Ukrainie

Let Poland Be Poland – Chwała Ukrainie

Przed nami druga odsłona projektu Let Poland Be Poland! 30 kwietnia w sali katowickiego NOSPRU usłyszymy nowe aranżacje piosenek, które nie boją się wolności. Kupując bilet, przekazujesz 20 zł na wsparcie dla Ukrainy. Let Poland Be Poland - Chwała Ukrainie bilety na koncert w Katowicach już w sprzedaży.

Let Poland Be Poland – Chwała Ukrainie artyści 

W koncercie udział wezmą: Abradab, Tomasz Budzyński, Karolina Czarnecka, Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski, Maciej Obara, Mateusz Pospieszalski, Renata Przemyk, Piotr Rogucki, L.U.C. i Rebel Babel Ensemble oraz Vyrij – młodzieżowy chór ukraiński.

 

20 zł z ceny każdego biletu przekazane zostanie organizacji wspierającej Ukrainę.

O projekcie Let Poland Be Poland

Pierwsza edycja Let Poland Be Poland miała miejsce w grudniu ubiegłego roku w Sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wtedy to, 40 lat po wprowadzeniu stanu wojennego i pacyfikacji w KWK „Wujek”, przypomniany został amerykański program LET POLAND BE POLAND. W 1982 roku zobaczyło go 185 milionów osób w 50 krajach. Choć program był w całości poświęcony Polsce i próbom tłumienia dziesięciomilionowego ruchu solidarności, to mieszkańcy naszego kraju nie mogli dowiedzieć się, co o naszej ojczyźnie mówią między innymi: Kirk Douglas, Henry Fonda, Charlton Heston czy Frank Sinatra, który nawet zaśpiewał w języku polskim.

 

– Kiedy kilka miesięcy temu słuchałem jak Grzegorz Markowski śpiewa w Katowicach: „chcemy być sobą jeszcze”, nie wiedziałem, że te słowa nabiorą tak dramatycznie aktualnego wymiaru. W grudniu ubiegłego roku przypominaliśmy tym projektem bohaterów Solidarności, którzy walczyli o naszą wolność. Wiosną 2022 roku jasno widzimy, że nie ma wolności bez solidarności... z Ukrainą. Nasz koncert jest formą podziękowania dla milionów ukraińskich bohaterów – mówi Bartosz Wilczak, współorganizator wydarzenia.

 

Pierwsza edycja projektu zakończyła się owacjami na stojąco. Publiczność znów mogła się przekonać jak wielka jest moc dobrych piosenek. Tym razem powinno być jeszcze lepiej. Do już oklaskiwanych artystów dołączają Abradab,

Maciej Obara i Vyrij, młodzieżowy chór ukraiński. 

 

– Za nami niesamowity zryw solidarności z zaatakowaną Ukrainą. To jednak nie sprint, ale długi maraton, który będzie wymagać od nas dużo cierpliwości i wytrwałości. Przed nami więc wielki test empatii, dojrzałości i tolerancji. To m.in. dlatego postanowiliśmy raz jeszcze zaprezentować w NOSPR widowisko „Let Poland be Poland” – informuje L.U.C., autor aranżacji, współtwórca wydarzenia. –Przekazując część dochodów z biletów na Ukrainę chcemy tym koncertem oczywiście pomóc naszym sąsiadom, ale także pozwolić im poprzez muzykę opowiedzieć o swoich emocjach. Wraz z naszą pokojową orkiestrą rozpoczynamy proces dialogu kulturalnego, a przede wszystkim przypominamy Polakom, jak nas wspierał świat zachodni podczas stanu wojennego. Takie wsparcie, czasem nawet tylko duchowe i artystyczne, okazuje się ogromnym

ładunkiem i zapasem nadziei dla walczącego o wolność narodu – dodaje L.U.C.

 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Let Poland Be Poland – Chwała Ukrainie
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/