Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana Osiecka po męsku - koncert Marcina Januszkiewicza

Osiecka po męsku - koncert Marcina Januszkiewicza

Organizator: Lizard King

Osiecka po męsku - koncert Marcina JanuszkiewiczaO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert Osiecka po męsku w wykonaniu Marcina Januszkiewicza, który odbędzie się 30 listopada w klubie Lizard King w Toruniu. Osiecka po męsku bilety na koncert Marcina Januszkiewicza już w sprzedaży

 

Bilety zakupione na pierwotną datę (tj. 6.12.2022) zachowują swoją ważność. 

O koncercie Osiecka po męsku

Podczas koncertu „Osiecka po męsku” w Toruniu usłyszymy odważne wersje nie tylko wielkich przebojów, ale też piosenek mniej znanych.

 

Marcin Januszkiewicz jako aktor rozumie, że słowa zwykle są „o czymś”, jednak nie ulega terrorowi jedynej słusznej interpretacji i bawi się tekstem. Jest też muzykiem, więc swobodnie żongluje wokalnymi konwencjami, nagina nieśmiertelne frazy. Traktuje głos jako instrument, wspomagany akompaniamentem kolegów z zespołu. Aktor rozpoczyna recital wielkim przebojem Maryli Rodowicz "Niech żyje bal" i przez kilka utworów utrzymuje publiczność w nastroju pełnym radości, optymizmu, czy nawet żartu muzycznego, by niespodziewanie wpleść do piosenki zaskakujące motywy, takie jak "Riders on the storm".

 

Piosenki Agnieszki Osieckiej przepuszczone przez pryzmat męskiej wrażliwości są zaskakujące i świeże. Nowatorskie podejście do utworów takich jak "Deszcze niespokojne" pozwala odkryć ich drugie dno i odczytać je na nowo. W połowie koncertu żart powoli przygasa, a atmosfera skłania się w nieco inną, bardziej refleksyjną stronę. Zaczynając od "Kołysanki dla okruszka" Marcin Januszkiewicz wkracza w tematy poważne, coraz oszczędniej grając narracją i formą. Artysta przywołuje między utworami wspomnienia i nawiązuje do wydarzeń bieżących, sprawiając, że utwory wybrzmiewają jako wciąż aktualne.

 

Zamykające koncert "Wariatka tańczy" czy "Nim wstanie dzień" zostawiają publiczność z pytaniem o podstawowe wartości, jakim są wzajemny szacunek i tolerancja.

Skład zespołu

  • Marcin Januszkiewicz – śpiew
  • Katarzyna Piszek – instrumenty klawiszowe
  • Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne
  • Bartek Alber – gitara
  • Piotr Domagalski - gitara basowa

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też