Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana Izabela Trojanowska z zespołem

Izabela Trojanowska z zespołem

Organizator: LK Project K. Lis, E. Krupa s.c.

O wydarzeniu

O wydarzeniu

Koncert Izabeli Trojanowskiej z zespołem! Koncert Izabeli Trojanowskiej odbędzie się 29 października w Kinie Kijów Centrum!

Izabela Trojanowska po kilkuletniej przerwie powróciła na rynek muzyczny z nową płytą „Na skos”. Charyzmatyczna wokalistka wkracza na scenę z nowym materiałem, dobrym brzmieniem,magnetyczną urodą i … nową fryzurą. Największe sukcesy, zarówno jako aktorka jak i piosenkarka, święciła na przełomie lat 70-tych i 80-tych.

 

Rozpoznawalność dały jej występny z Budką Suflera. Piosenki z debiutanckiej płyty „Iza” skomponowane przez Romualda Lipko zna dzisiaj cała Polska. „Wszystko czego dziś chcę i „ Tyle samo prawd ile kłamstw” to do dzisiaj hity. Promujące ją single rozeszły się w nakładzie ponad 300 tys. sztuk.

Po zakończeniu współpracy z Budką Suflera po wspólnej trasie w lutym 1981 promującej wydanie ich wspólnego albumu, z Trojanowską rozpoczął współpracę wrocławski zespół Stalowy Bagaż. Z tym zespołem Trojanowska wystąpiła także na festiwalu w Opolu w 1981, śpiewając m.in. „Pieśń o cegle”.

Druga płyta „Układy” (1982) z przebojami takimi jak tytułowe „Układy”, „Karmazynowa noc” i „Obejdzie się bez łez”, która powstała przy współpracy m in. z Andrzejem Mogielnickimi Janem Borysewiczem stała się jedną z ważniejszych w historii polskiej muzyki rokowej.

 

Nowa płyta "Na skos" to powrót do tradycyjnego rockowego grania, od jakiego Iza zaczynała swoją karierę muzyczną. Kompozytorem piosenek jest Jan Borysewicz, dzięki czemu na płycie słychać wyraźnie brzmienie dobrze znane z pierwszych albumów Lady Panki wspomnianej płyty „Układy”. Ten ciekawy i osobisty album będzie z pewnością ucieszy fanów klasyki polskiego rocka.

Bilety na koncert Izabeli Trojanowskiej już dostępne!

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn