Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Femmes czyli kobiety

Organizator: Teatr Kamienica

OpisArtyści

Opis

Zapraszamy na koncert Femmes czyli kobiety, który odbędzie się 9 marca w Teatrze Kamienica w Warszawie. Koncert Femmes czyli kobiety bilety już dostępne.

 

Premiera koncertu miała miejsce 10 marca 2019 r. w Warszawie, w Teatrze Kamienica. Był częścią Festiwalu Frankofonii 2019 pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce. Koncert zarejestrowano i właśnie ukazuje się w formie płyty CD.

O koncercie Femmes czyli kobiety 

Koncert Femmes czyli kobiety to cudowne spotkanie z piosenką francuską. Spektakl składa się z piosenek z repertuaru francuskich i francuskojęzycznych artystek obecnych na scenie muzycznej XX i XXI wieku. Edith Piaf, Mireille Mathieu, Dalida, Céline Dion, czy Zaz to tylko niektóre z nich.

 

Piosenki w wykonaniu Justyny Bacz, zaprezentowane w oryginalnych wersjach językowych oraz polskich autorskich przekładach tworzą opowieść o kobiecie i ważnych momentach jej życia. „Femmes czyli kobiety” to 16 kobiet i 16 różnych emocji …

Justyna Bacz

Justyna Bacz jest laureatką wielu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu „Dni Georgesa Brassensa” („Journées Georges Brassens”), na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu, Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu, Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. W lutym 2018 r. została uhonorowana francuskim Orderem Sztuki i Literatury.

 

Nagrała sześć płyt bardzo pozytywnie przyjętych przez krytyków i publiczność: „Tête-à-tête”, „Brassens mon amour”, „Empatik” i „Francuska chanson francaise” oraz Dalida – pieśń miłości” oraz najnowszy „Femmes czyli kobiety”. Justyna Bacz daje koncerty zarówno w kraju i za granicą.

Justyna Bacz (...) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury - na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności. (…) Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów. Koncertując za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej.

 

Joanna Nojszewska „Klucz francuski”

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn