Newsletter
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana Przy Muzyce o Nauce i Sztuce: Jacek Cygan i Grzech Piotrowski „Vers & Sax”

Przy Muzyce o Nauce i Sztuce: Jacek Cygan i Grzech Piotrowski „Vers & Sax”

27.06.2023 Mercy Brown Cocktails & Swing

Organizator: MiR Catering Mazgaj,Rydzek,Tomczyk S.C.

od 168,00 zł
BiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

wtorek
27.06.2023
18:30

Mercy Brown Kraków: Przy Muzyce o Nauce i Sztuce: – Jacek Cygan i Grzech Piotrowski „Vers & Sax”

Kraków, Mercy Brown Cocktails & Swing

O wydarzeniu

Spotkanie wierszy Jacka Cygana z muzyką Grzecha Piotrowskiego nie ma być odczytaniem kilku strof i odegraniem kilku utworów według ustalonego scenariusza. Wręcz przeciwnie, artyści stawiają tu na wzajemne inspiracje, zaskakujące, dynamiczne reakcje, przenikanie słowa i muzyki, jednym słowem na to wszystko, co daje twórcze spotkanie na scenie. Tłem do tego spotkania będą nowe wersje piosenek autorstwa Jacka Cygana opracowane muzycznie przez Grzecha Piotrowskiego i wyczarowane przez wokalistkę Tamarę Beller. W Mercy Brown zapowiada się niezwykły wieczór!

 

  • otwarcie drzwi: od 17:00 - zapraszamy na koktajle
  • rozpoczęcie wydarzenia: 18:30

Jacek Cygan

Poeta, autor tekstów piosenek, librecista, prozaik, juror, organizator festiwali muzycznych, a także osobowość telewizyjna. Członek Akademii Fonograficznej, honorowy obywatel Sosnowca i kawaler Orderu Uśmiechu. Piosenki pisał już jako student. W 1974 r. założył z Jerzym Filarem grupę „Nasza Basia Kochana”. Dwa lata później zdobył I nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W 1978 r. otrzymał nagrodę Programu III Polskiego Radia za napisaną wspólnie z Elżbietą Adamiak piosenkę „Rozmowa”.

W swojej karierze napisał prawie dwa tysiące piosenek dla najwybitniejszych polskich wokalistów. Jego utwory wygrywały sześciokrotnie Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, m.in. „Jaka róża taki cierń” w wykonaniu Edyty Geppert oraz „Wypijmy za błędy” w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Na Festiwalu Eurowizji w Dublinie w roku 1994, jego piosenka „To nie ja byłam Ewą” w interpretacji Edyty Górniak, zdobyła II miejsce. W grudniu 2007 roku piosenka „Dumka na dwa serca”, również z tekstem Jacka Cygana, została piosenką 50-lecia Kinematografii.

Grzech Piotrowski

Nie ogranicza swojej muzycznej działalności jedynie do komponowania i gry na saksofonie. Nieobca jest mu aktywność producenta, wydawcy (Alchemik Records) czy organizatora koncertów (cykl Jazz in Poland, Festiwal Wschód Piękna). Grzegorz potrafi również porwać słuchaczy swoimi umiejętnościami m.in. pianisty, flecisty.

O cyklu Przy Muzyce o Nauce i Sztuce"

Klub 10, nieformalne stowarzyszenie wielbicieli jazzu i spotkań z ciekawymi osobowościami, w imieniu KR FSNT NOT i klubu Mercy Brown ma zaszczyt ponownie zaprosić Państwa na spotkanie z cyklu "Przy Muzyce o Nauce i Sztuce". To wyjątkowy cykl spotkań z osobliwościami świata nauki i sztuki. Żywe dyskusje, nieprawdopodobne historie i barwne anegdoty - to wszystko w kameralnym wnętrzu Mercy Brown i przy akompaniamencie jazzowej muzyki.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn