Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Jazz i Blues Silberman/Gawęda Non-Simultaneous Double Squeeze

Silberman/Gawęda Non-Simultaneous Double Squeeze

Organizator: LUSINA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Opis

Opis

OFERTA SPECJALNA W sprzedaży Specjalny Karnet Śląskiej Sceny Kameralnej, w wyjątkowej cenie! Karnet obowiązuje na 4 koncerty (pula ograniczona):

  • 8.10.2021 Ewa Bem & Andrzej Jagodziński Kwartet 
  • 09.10.2021 Pianohooligan 24 Preludia & Improwizacje
  • 15.10.2021 Sławek Jaskułke Solo Koncert
  • 16.10.2021 Silberman/Gawęda Three OF The Perfect Pair

Zapraszamy na koncert Silberman/Gawęda Non-Simultaneous Double Squeeze na Śląską Scenę Kameralną w Katowicach. Silberman/Gawęda Non-Simultaneous Double Squeeze bilety już dostepne. 

O koncercie

Regulamin wydarzenia

 

Silberman Przymus i to niejednoczesny, podwójny, to pojęcie z innego świata - z brydża, ale ta muzyka też jest trochę nie z tego, dotąd rozpoznawalnego świata muzycznego. Jest muzyką, ale jest też wyrazicielką dwóch, całkowicie odmiennych, szalonych muzycznych temperamentów: Mateusza Gawędy, pianisty dla którego kształt fortepianu i klawiatury stanowi niepotrzebne ograniczenie jego swobody interpretacyjnej, daleko wykraczającej poza wszelkie przymuszające go do dyscypliny muzycznej reguły i Łukasza Stworzewicza, który grając na pozornie pomocniczym, niemelodyjnym instrumencie jakim jest perkusja, muzykę Gawędy nie tylko uzupełnia, ale ją wręcz, wraz z nim współtworzy. Ich muzyka to radość wspólnego komponowania i interpretowania, ale także - co najmniej podwójny - przymus uczestnictwa i współpracy przy jej powstawaniu."

Jerzy Stworzewicz

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn