Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Jazz i Blues MOXO presents: Piotr Baron Quintet feat. Andrzej Dąbrowski

MOXO presents: Piotr Baron Quintet feat. Andrzej Dąbrowski

Organizator: AMVOX INTERNATIONAL Sp. z o.o.

MOXO presents: Piotr Baron Quintet feat. Andrzej DąbrowskiO wydarzeniu

O wydarzeniu

MOXO presents: Piotr Baron Quintet feat. Andrzej Dąbrowski - bilety na koncert już dostępne! W doborowym kwintecie Piotra Barona (saksofon tenorowy i sopranowy), obok lidera i Andrzeja Dąbrowskiego (wokal), zagrają: Bogusław Kaczmar (fortepian), Robert Majewski (trąbka), Maciej Adamczak (kontrabas), Łukasz Żyta (perkusja). 

Piotr Baron informacje

Piotr Baron to jeden z najbardziej rozpoznawalnych saksofonistów i liderów polskiego jazzu. Wraz ze swoim kwintetem oraz gościem specjalnym - Andrzejem Dąbrowskim, artysta przedstawi koncert zatytułowany "Karolak Songbook". Wydarzenie to jest rodzajem hołdu dla Wojciecha Karolaka - pianisty, organisty, kompozytora oraz wieloletniego współpracownika i przyjaciela Piotra Barona. PBQ zaprezentuje również mniej znane kompozycje Wojciecha Karolaka, w tym piosenki jazzowe, napisane wspólnie z żoną - Marią Czubaszek.

 

Zanim powstał „Karolak Songbook” Piotr Baron wraz z Wojciechem Karolakiem, Darkiem Oleszkiewiczem i Andrzejem Dąbrowskim umówili się na sesję nagraniową złożoną wyłącznie ze standardów i – co za tym idzie – wydanie płyty. Po nieoczekiwanym

i przedwczesnym odejściu Wojciecha Karolaka, panowie ustalili, że w tej sytuacji na płycie znajdą się wyłącznie utwory nieżyjącego przyjaciela. Andrzej Dąbrowski, Darek Oleszkiewicz i doskonale zastępujący Wielkiego Nieobecnego pianista Bogusław Kaczmar nagrali wspólnie materiał, stanowiący kanwę koncertu.

 

Piotr Baron jest instrumentalistą, kompozytorem i aranżerem, dyrektorem orkiestry, a także głową muzycznej rodziny. Jego muzyczne drogi przecięły się z legendarnymi muzykami jazzowymi w Polsce i na świecie, takimi jak choćby Ray Charles, Art Farmer, Wadada Leo Smith, Tomasz Stańko, Billy Harper, David Murray, Kevin Mahogany, Eddie Henderson. Artysta od ćwierćwiecza pozostaje w ścisłej czołówce ankiety "Jazz Top" magazynu "Jazz Forum". Andrzej Dąbrowski to skarb narodowy polskiej muzyki i kultury. Jest wybitnym wokalistą, perkusistą, utytułowanym rajdowcem i fotografem. Jest pionierem nowoczesnej perkusji jazzowej i wraz z największymi osobowościami, jak Krzysztof Komeda, Andrzej Kurylewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski czy Zbigniew Namysłowski, współtworzył historię polskiego jazzu. Wiele piosenek z jego rozrywkowego repertuaru weszło do kanonu polskiej piosenki, a takie przeboje, jak "Zielono mi", "Przygoda z Marią" czy "Do zakochania jeden krok" zna cała Polska.

 

Andrzej Dąbrowski informacje

Andrzej Dąbrowski to skarb narodowy polskiej muzyki i kultury. Jest wybitnym wokalistą, perkusistą, utytułowanym rajdowcem i fotografem. Jest pionierem nowoczesnej perkusji jazzowej i wraz z największymi osobowościami, jak Krzysztof Komeda, Andrzej Kurylewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski czy Zbigniew Namysłowski, współtworzył historię polskiego jazzu. Wiele piosenek z jego rozrywkowego repertuaru weszło do kanonu polskiej piosenki, a takie przeboje, jak "Zielono mi", "Przygoda z Marią" czy "Do zakochania jeden krok" zna cała Polska.

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też