Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

MADBALL

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

MADBALLO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

wROCKfest.pl zaprasza 3 sierpnia do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert zespołu Madball! Podczas występu nie zabraknie z pewnością utworów z ostatniego jak dotąd albumu studyjnego „For The Cause” z 2018 r. oraz z wcześniejszych płyt. Madball ma ich w dyskografii aż dziewięć. Madball bilety na koncert we Wrocławiu już dostępne.

O zespole Madball

Madball - hardcore'owa formacja z Nowego Jorku powstała jako poboczny projekt. Madball został założony w 1988 roku jego skład tworzyli muzycy Agnostic Front: Vinnie Stigma, Matt Henderson, Will Shepler oraz przyrodni brat Rogera Mireta - Freddy Cricien, który w momencie powstania zespołu miał zaledwie 12 lat. 

Na początku ich set skłądał się z wcześniej nieznanych utworów Agnostic Front. Pierwszym wydawnictwem Madball była EP-ka Ball of Destruction z 1989 roku.  W 1989 Madball wydał minialbum Ball Of Destruction z własnymi utworami. Ze składu odszedł basista Roger Miret, a jego miejsca zajął na stałe Hoya Roc. W 1992 wydano kolejne EP pt. Droppin Many Suckers. W 1994 Madball podpisał kontrakt z wytwórnią Roadrunner Records . Jej nakładem wydał trzy albumy: Set It Off (1994), Demonstrating My Style (1996) i Look My Way (1998), a 2000 opuścił tę wytwórnię. W tym samym roku nakładem wytwórni Epitaph Records ukazała się płyta Hold It Down . Po kilku latach przerwy (w tym czasie Cricien był osadzony przez pewien czas więzieniu) w 2004 wydano EP pt. N.Y.H.C.].

Wraz z zespołami Agnostic Front , Vietnom, Bulldoze, Resistance i H2O, Madball tworzy część tzw. DMS Crew (Demonstrating My Style). Cricien oraz Hoya są także członkami grupy Hazen Street (wspólnie z muzykami grupy H2O i Cro-Mags ). Sam Cricien tworzy także indywidualnie muzykę hip hopową - w 2009 roku wydał solowy album pt. Catholic Guilt Do wydania płyty Set it Off zespół był kwintetem, jednak następnie odszedł ze składu gitarzysta Vinnie Stigma i od 1996 grupa działała jako kwartet.

Niezawodna energia na scenie pomimo upływu lat i ich ostatni album „For The Cause” potwierdzają tylko, że Freddy i spółka mają przed sobą jeszcze wiele lat tworzenia i grania na najwyższym poziomie. 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też