Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Festiwale Festiwal Radio Azja

Festiwal Radio Azja

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria

Opis

Opis

Zapraszamy na trzecią edycję Festiwalu Radio Azja, który jest jedyną w Europie imprezą, która dedykowana jest nowej muzyce azjatyckiej. Festiwal odbędzie się w Warszawie od 4 do 8 grudnia w TR Warszawa. Festiwal Radio Azja bilety już dostępne.

 

Tegoroczne edycja będzie prawdziwym muzycznym tsunami: w programie zarówno kameralny duet, budujący masywne, pulsujące fale dźwięku, jak i mikro-orkiestra serwująca wielką, hipnotyzującą, audio-wizualną mieszankę elektronicznych soundscapów z brzmieniem klasycznych instrumentów. Będą też chwile ciszy przed burzą i zespoły prezentujące elementy muzyki tradycyjnej, przepuszczone przez pryzmat awangardowych eksperymentów i undergroundowej energii.  

Festiwal Radio Azja koncerty

Jan Jelinek & Asuna Arashi - medytacyjny ambient, pulsująca elektronika

4 i 5 grudnia, g. 20.00

 

Podczas koncertu nastąp premiera materiału z wydanej wiosną płyty Signals Bulletin. Spotkanie dwóch pierwszoligowych pasjonatów elektroniki, długich dźwięków, muzycznych tekstur i dźwiękowych transformacji. Na ich twórczość składają się meandrujące drony, pulsujące syntezatory, pętle dźwięków i gęste superprzestrzenie oparte na całej szerokości łuku harmonicznego.

 

Night - tajemnicze pieśni Himalajów

6 grudnia, g. 20.00

 

Niegdyś avant metalowa, obecnie nawiązująca do muzyki tradycyjnej formacja, która w swojej twórczości inspiruje się bogactwem muzyki Nepalu. Artyści z upodobaniem podróżują do ustronnych, himalajskich miejscowości, w poszukiwaniu ginących dźwięków i tradycji. Muzycy tworzą współczesne kompozycje z zastosowaniem klasycznych, nepalskich instrumentów.

 

Unsounded Sound Project - szamańskie rytuały, kontemplacyjne dźwięki 

7 grudnia, g. 20.00

 

Najnowszy projekt czwórki wybitnych koreańskich muzyków i wokalistów. Na scenie pojawi się zarówno gayageum - klasyczna cytra, jak i szamańskie bębny, a autentyczny szamański wokalno-taneczny  rytuał stanowić będzie część koncertu. 

Tradycyjna muzyka Korei jest dla zespołu punktem wyjścia do własnych poszukiwań - zaczerpnięte z tradycji elementy zostają wplecione we współczesną, minimalistyczną formę. 

 

Go Go Machine Orchestra - muzyczne tsunami, hipnotyzujący minimalizm 

8 grudnia, g. 20.00

 

Młody tajwański kwintet tworzący hipnotyzujące kompozycje na fortepian, marimbę, gitarę, elektronikę i syntezator, które odwołują się do minimalizmu, slowcoru i muzyki perkusyjnej. Potężne, nieograniczone, czasami majestatyczne brzmienie zespołu w pełni zasługuje na miano orkiestrowego. Repetytywne, masywne partie poszczególnych instrumentów tworzą teksturę przypominającą gigantyczną, rozpędzoną maszynerię.

 

 J-Dub feat. WaqWaq Kingdom  - japoński rave

6 grudnia, g. 23.00 - 6.00

 

Noc muzyki tanecznej, dubowy rave z udziałem japońskiego kolektywu dj-skiego oraz duetu WaqWaq Kingdom.  Performance Waq Waq to psychodeliczna mieszanka japońskiej muzyki tradycyjnej z jamajskim dancehallem, dubem, techno i rdzenną polirytmią soundtracków Nintendo. Ich teksty i wizualizacje nawiązują do mitologii shintoistycznej oraz festiwali matsuri, oddających cześć lokalnym bóstwom "Kama-sama".  

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn