Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Festiwale Cumbia Festival Kraków: Choque Sonidero, Faustina Calavera, Sikuris, Luistófoles

Cumbia Festival Kraków: Choque Sonidero, Faustina Calavera, Sikuris, Luistófoles

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

Cumbia Festival Kraków: Choque Sonidero, Faustina Calavera, Sikuris, LuistófolesO wydarzeniu

O wydarzeniu

Cumbia Festival Kraków! Zapraszamy już 30 września do Klubu Zaścianek. Wystąpią Choque Sonidero, Faustina Calavera, Sikuris i Luistófoles. Bilety już w sprzedaży.

Cumbia Festival Kraków

Choque Sonidero - muzyka tropikalna

Zespół muzyczny z siedzibą w Krakowie od prawie 4 lat grający w różnych miastach i na festiwalach w Polsce. Styl to muzyka tropikalna lub Cumbia z Ameryki Południowej z mieszanką latynoskich rytmów folklorystycznych z wykorzystaniem instrumentów dętych blaszanych.

Zespół składa się z siedmiu do dziewięciu przyjaciół z Peru, Chile, Meksyku i Kolumbii i nieustannie eksploruje różne style, tak różnorodne jak Boleros i ska.

Ta muzyka zaprasza do tańca, tańca i tańca i przynosi pozytywną energię.

 

Sikuris - muzyka andyjska

Sikuris w Krakowie to grupa/społeczność muzyczna działająca od 2 lat na polskiej scenie muzycznej, której celem jest promowanie i rozpowszechnianie muzyki andyjskiej i jej odmian, w tym tradycyjnej, folklorystycznej i fusion.

 

Faustyna Calavera - muzyka latynoska

Faustyna Calavera to 9-osobowy zespół, założony przez polskich i chilijskich muzyków mieszkających w pięknym mieście Wrocław w Polsce.

Wyjątkowym talentem tej grupy jest dostarczanie zastrzyku energii i porywanie do tańca widzów na wszelkiego rodzaju imprezach z pomocą mieszanki dźwięków latynoskiej cumbii, wzbogaconych o bałkańskie rytmy i ska. Przykłady takiego stylu muzycznego można znaleźć w utworach, znanych na całym świecie zespołów, takich jak Chico Trujillo, Son Rompre Pera, La Delio Valdez i Kumbia Boruka.

W latach 2021-2022 zespół z wielką przyjemnością występował na takich festiwalach, jak – Cumbia Fest Berlin, Eurolato, Beer Geek Madness, Festiwal Pasibrzucha, Stacja Wolimierz, Slot Art Festival, Festiwal Uroczysko i Festiwal Czarnoff.

Członkowie zespołu:

  • Mariola Rumlova: Saxophone
  • Justyna Wróbel: saxophone
  • Karolina Gie: Keyboards
  • Kasper Stasiak: Trombon
  • Yerko Troncoso: drums
  • Rodrigo Salazar: bass
  • Cristian Segura: vocals
  • Claudio Cortés: Percussions
  • Tomasz Kret: Guitar

 

Luistófoles - folklor latynoamerykański

Luistófoles - prezentuje performance, w którym łączy utwory swojego autorstwa oraz pieśni z folkloru latynoamerykańskiego. Wykorzystuje środki teatralne i performatywne do komunikowania się z publiczności i jej aktywnego udziału w występie. Mając doświadczenie jako komik, bardzo naturalne jest dla niego nawiązanie kontaktu z widzami i uczynienie z występu zabawnego show.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też