Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo

ONUKA

07.05.2024 Warszawa

Organizator: RockFor Concert Agency

ONUKABiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

ONUKA
wtorek
07.05.2024
20:00

ONUKA

Warszawa, Progresja

O wydarzeniu

Europejska trasa „ROOM” jest kontynuacją trasy po Ukrainie – prezentacja ostatniego albumu zespołu i osobna szansa dla wszystkich Ukraińców na usłyszenie i zobaczenie poza Ukrainą, możliwość podzielenia się wszystkim, co nagromadziło się w środku i opowiedzenia poprzez muzyka wszystko, co jest w sercach Ukraińców. Bilety na koncert zespołu ONUKA już dostępne.

ONUKA informacje

ONUKA to ukraiński zespół electro-folkowy stworzony przez Natę Zhizhchenko, wokalistkę, multiinstrumentalistkę, autorkę piosenek i Jewhena Filatova (THE MANEKEN), muzyka, kompozytora, producenta dźwięku i reżysera. Brzmienie ONUKI to organiczna mieszanka elektroniki, aktualnej muzyki pop i ukraińskich instrumentów ludowych. ONUKA jako pierwsi przybliżyli szerokiemu gronu odbiorców bogate dziedzictwo kultury ukraińskiej w kontekście muzyki współczesnej.

„ROOM” to czwarty album muzyczny zespołu, którego każda piosenka poświęcona jest szczególnemu problemowi współczesnych Ukraińców w warunkach wojny. Żaden z Ukraińców nie zdecydował się znaleźć się w tych wydarzeniach, nikt nie spodziewał się, że jego życie zostanie podzielone na „przed” i „po”. Niewielu ludzi miało czas, okazję i przestrzeń, aby zrealizować swoje wymuszone nowe życie i przemyśleć swoje marzenia na przyszłość. Każda piosenka na płycie poświęcona jest dramatycznym emocjom i sytuacjom, w jakich znaleźli się Ukraińcy.

Album zawiera 10 utworów, z których dwa zostały wcześniej wydane jako single: przejmująca ballada „Dusza Ludu” i porywający, afirmujący życie „PEREMOHA”. Utwór „PEREMOHA” trafił na playlistę EQUAL Global z prawie milionem subskrybentów, a ONUKA została ukraińskim ambasadorem Spotify Equal, demonstrując społeczną odpowiedzialność zespołu.

„Mam szczerą nadzieję i wierzę, że każde słuchanie naszej muzyki przybliża nas do zwycięstwa zarówno pośrednio, jak i dosłownie, ponieważ muzyka jednoczy, muzyka leczy, muzyka ratuje, muzyka przekazuje i muzyka wygrywa”. — Nata Zhizhchenko jako ambasadorka Spotify Equal.

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Zobacz też