Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Klasyka Koncerty muzyki poważnej JAKUB JÓZEF ORLIŃSKI, APHRODITE PATOULIDOU, IL GIARDINO D’AMORE

JAKUB JÓZEF ORLIŃSKI, APHRODITE PATOULIDOU, IL GIARDINO D’AMORE

Organizator: Fundacja Fiducia

JAKUB JÓZEF ORLIŃSKI, APHRODITE PATOULIDOU, IL GIARDINO D’AMOREO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Znakomity polski kontratenor wystąpi razem z Aphrodite Patoulidou i orkiestrą Il Giardino d’Amore! Jakub Józef Orliński bilety na koncert już w sprzedaży.

Jakub Józef Orliński informacje

Polski kontratenor ugruntował swoją pozycję jako jeden z czołowych artystów światowego formatu, triumfując na scenie, podczas koncertów i w nagraniach. Jako wyłączny artysta wytwórni Warner/Erato, jego pierwsze nagranie, zatytułowane Anima Sacra, zdobyło prestiżową nagrodę Opus Klassik dla solowego nagrania wokalnego, podczas gdy drugie, Facce d’amore, przyniosło mu nagrodę za Nagranie Roku (Solo Recital) podczas 2021 International Opera Awards.

Jego wyprzedane koncerty i recitale w całej Europie i Stanach Zjednoczonych przyciągnęły nowych zwolenników tej formy sztuki, a jego wykonanie „Vedrò con mio diletto” Vivaldiego, sfilmowane na festiwalu w Aix-en-Provence, zgromadziło ponad siedem milionów wyświetleń online.

Występy telewizyjne, w tym „Concert de Paris” na wieży Eiffla i „Rebâtir Notre Dame de Paris”, oba z Orchestre National de France i koncertem nagród Les Victoires de la Musique Classique z towarzyszeniem Orchestre de l’Opéra National de Lyon, były transmitowane do milionów na całym świecie.

Aphrodite Patoulidou informacje

Urodzona w Salonikach w Grecji Aphrodite Patoulidou jest jedną z najciekawszych wschodzących gwiazd. Słynna sopranistka, Aphrodite jest także autorką tekstów i fotografką. Pasjonuje się również malarstwem i poezją.

Jako sopranistka, Aphrodite występuje w teatrach, takich jak Staatsoper Berlin, La Monnaie, Teatro Real Madrid, Greek National Opera; w salach koncertowych, takich jak Berliner Philharmonic, Concertgebouw Amsterdam, Gothenburg Konserthuset, Snape Maltings, a także na festiwalach muzycznych, takich jak Ojai w Kalifornii, Aldeburgh i Ludwigsburg.

Jej role operowe Anne Trulove (The Rake’s Progress), Elle (La Voix Humaine), Susanna (Le Nozze di Figaro), Belinda (Dido & Aeneas), Sophie Scholl (Weisse Rose) i w Lonely Child Claude’a Viviera były chwalone przez międzynarodowe media. Współpracowała również z takimi dyrygentami jak Kirill Petrenko, Barbara Hannigan, Christopher Moulds, Tito Ceccherini, Manuel Nawri oraz orkiestrami takimi jak Royal Concertgebouw Orchestra, Orchestre Philharmonique de Radio France, SWR i innymi.

Il Giardino d’Amore informacje

Il Giardino d’Amore pochodzi od włoskiej nazwy, która dosłownie oznacza „Ogród Miłości”. Inspiracją do jej powstania była filozofia członków orkiestry, by spotykać się w „kręgu przyjaciół” i dzielić się muzyką w poczuciu głębokiej, radosnej i ekspresyjnej wrażliwości, porównywalnej do tajemniczego ogrodu, kierującego się swoimi prawami miłości do sztuki i miłości do siebie nawzajem.

Il Giardino d’Amore zostało założone w 2012 roku. W roku 2022 orkiestra obchodziła 10-lecie swojego istnienia i twórczego rozwoju. Il Giardino d’Amore zostało założone przez skrzypka i dyrygenta STEFANA PLEWNIAKA. W zeszłym roku w ramach obchodów 10lecia istnienia, orkiestra odbyła tournée po Europie z Jakubem Józefem Orlińskim, prezentując program “Eroe – dialogues” między innymi w Galerie des Glaces w Wersalu, Paryżu, Lyonie, Froville, na Elbie oraz goszcząc ponownie na Festiwalu Sopot Classic. 

Z różnorodnymi programami zespół występował także podczas Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego oraz jako rezydent Julian Cochran Foundation w Warszawie. W 2021 roku zespół koncertował we Francji i Polsce z JJ Orlińskim, m.in na festiwalu Young Arts Festival w Krośnie, a później już w instrumentalnym gronie, ze Stefanem Plewniakiem jako solistą, na festiwalu „Actus Humanus” wykonując tam brawurowo cały opus 11 koncertów Antonio Vivaldiego. W latach wcześniejszych zespół koncertował między innymi w Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Francji, Austrii, Hiszpanii, Norwegii, Polsce, na Malcie, w USA, Kanadzie i Chinach prezentując się w najsłynniejszych salach koncertowych świata tj: Carnegie Hall, Mozarteum w Salzburgu oraz Palau de la Música Catalana w Barcelonie.

Program koncertu:

G.B. Pergolesi Stabat Mater

***

A. Vivaldi Gelosia, tu già rendi l'alma mia – aria z opery Ottone in Villa RV 729

G.F. Händel Furibondo spira il vento – aria z opery Partenope HWV 27; Lascia ch’io pianga – aria z opery Rinaldo HWV 7

A. Vivaldi Koncert a-moll na dwoje skrzypiec op. 3 nr 8, RV 522 ze zbioru L’estro armonico: II. Allegro; III. Larghetto e spiritoso

G.F. Händel Torna sol per un momento – aria z opery Tolomeo, re d'Egitto HWV 25

A. Vivaldi Gelido in ogni vena – aria z opery Farnace RV 711; Koncert D-dur RV 208 „Grosso Mogul”: I. Allegro; Sento in seno ch'in pioggia di lagrime – aria z opery Il Giustino RV 717

G.F. Händel Scherzano sul tuo volto – duet z opery Rinaldo HWV 7

Wykonawcy:

Aphrodite Patoulidou – sopran 

Jakub Józef Orliński – kontratenor

Il Giardino d’Amore

Stefan Plewniak – skrzypce, prowadzenie

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też