Eglė, królowa zaskrońców

Eglė, królowa zaskrońców

SPRAWDŹ BILETY

Balet neoklasyczny Eglė, królowa zaskrońców w Poznaniu! Zapraszamy już 23.11 do Auli Artis. Spektakl tańca współczesnego na podstawie libretta Eduardasa Balsysa. Zostanie pokazany z wcześniej nagraną muzyką w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Państwowego Teatru Muzycznego w Kłajpedzie pod dyrekcją Modestasa Barkauskasa. Eglė, królowa zaskrońców bilety już dostępne.

Eglė, królowa zaskrońców informacje  balecie

Balet neoklasyczny Eglė žalčių karalienė (Eglė, królowa zaskrońców, 1960) Eduardasa Balsysa (1919–1984) – jednej z najbardziej wpływowych postaci w muzyce litewskiej – pozostaje podobno najpopularniejszym i najczęściej wystawianym baletem litewskiego kompozytora. Pisząc go, Balsys czerpał z tytułowego wiersza Salomėji Nėris (1904–1945), opartego na znanej litewskiej baśni ludowej, z licznymi odniesieniami do mitologii bałtyckiej. Balsys podkreślił mitologiczne elementy bajki i umieścił całą gamę ludzkich emocji w centrum akcji dramatu miłości, zdrady i morderstwa. Opowieść rozgrywa się w barwnej orkiestracji, obfitującej w kontrastujące nastroje i rozpoznawalne wpływy muzyki ludowej.

 

W 2019 roku, z okazji stulecia urodzin Balsysa, na zaproszenie Państwowego Teatru Muzycznego w Kłajpedzie, choreograf Martynas Rimeikis stworzył spektakl taneczny oparty na muzyce baletowej. W ścisłej współpracy z innymi członkami zespołu kreatywnego starał się, aby muzyka mówiła sama za siebie i kierowała jego choreograficzną wizją oraz żeby przedstawiła ponadczasową historię miłosną, która rozwija się wokół córki rybaka - Eglė i jej ukochanego, który stał się wężem - Żylwinem. 

 

Porywająca muzyka baletowa Balsysa zdaje się wytrzymywać próbę czasu i tchnie nowe życie w tę oryginalną produkcję, która mówi językiem tańca współczesnego. Spektakl został wymieniony wśród najważniejszych wydarzeń kulturalnych roku 2019 na Litwie i zdobył kilka ważnych wyróżnień, w tym dwa Złote Krzyże Sceny (najbardziej prestiżowa nagroda teatralna na Litwie).

Eglė, królowa zaskrońców realizatorzy

  • choreograf Martynas Rimeikis
  • scenograf Marijus Jakovski
  • projektantka kostiumów Elvita Brazdylytė
  • projektant oświetlenia Levas Klein

Obsada

  • dyrygent Modestas Barkauskas
  • wykonawcy Zespół Baletowy Państwowego Teatru Muzycznego w Kłajpedzie
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Eglė, królowa zaskrońców
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Eglė, królowa zaskrońców BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/