Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

The Great Gatsby Ballet

Organizator: RockFor Concert Agency

The Great Gatsby BalletO wydarzeniu

O wydarzeniu

Burzliwe lata dwudzieste powracają w The Great Gatsby Ballet - bilety na spektakl Krakowie już dostępne!

The Great Gatsby Ballet Kraków

Połączenie klasycznej powieści Francisa Scotta Fitzgeralda i choreografii Dwight Rhoden to prawdziwa gratka dla miłośników baletu. Balet został stworzony przez silny międzynarodowy zespół, więc każdy szczegół jest czystą rozkoszą. 

Historia spektaklu rozpoczęła się w 2014 roku na scenie Pałacu Ukraińskiego w Kijowie. Od tego czasu The Great Gatsby Ballet był prezentowany w Berlinie, Frankfurcie, Hamburgu, Genewie, Paryżu, Madrycie, Tel Awiwie i innych miastach, stając się najbardziej udanym baletem w historii Ukrainy. Produkcja została wysoko oceniona przez ponad 100 tysięcy widzów na całym świecie. Wszystko to jest wynikiem ogromnej pracy zespołu, łączącego największe talenty z całego świata. 

Wśród twórców The Great Gatsby Ballet znajduje się wiele znanych nazwisk.  Dwight Rhoden jest jednym z najbardziej rozchwytywanych choreografów naszych czasów, według New York Times, i założycielem renomowanego zespołu baletowego Complexions Contemporary Ballet. 

Producent Konstantin Meladze stworzył piękny akompaniament muzyczny. W The Great Gatsby Ballet występują soliści z najlepszych teatrów operowych na świecie. Tancerze wychodzą na scenę w kostiumach słynnej ukraińskiej marki FROLOV, która stworzyła między innymi sukienkę Beyonce na jej recital. Przezroczyste tkaniny, kamienie i ręczne hafty zostały wykorzystane do podkreślenia wdzięku postaci w The Great Gatsby Ballet. 

Spektakl w jak największym stopniu oddaje atmosferę Ameryki lat 20, opisaną w powieści Fitzgeralda: okres Art Deco i wyrafinowanych przyjęć z rzekami szampana. Jeśli więc zawsze chciałeś rzucić okiem na burzliwe lata dwudzieste, The Great Gatsby Ballet jest idealnym rozwiązaniem.

Podobne wydarzenia

Zobacz też