Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Klasyka Opera i Operetka MANON LESCAUT Giacomo Puccini

MANON LESCAUT Giacomo Puccini

12-13.06.2024 Poznań

Organizator: Teatr Wielki w Poznaniu

MANON LESCAUT Giacomo PucciniBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Poznań

MANON LESCAUT Giacomo Puccini
środa
12.06.2024
19:00

MANON LESCAUT Giacomo Puccini

Poznań, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
MANON LESCAUT Giacomo Puccini
czwartek
13.06.2024
19:00

MANON LESCAUT Giacomo Puccini

Poznań, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

O wydarzeniu

Manon Lescaut, opera w czterech aktach, w Teatrze Wielkim w Poznaniu! P.S. Dobra rada… Puccini porusza najbardziej zatwardziałe serca – paczka chusteczek wskazana. Bilety na operę Manon Lescaut już dostępne.

Manon Lescaut w Teatrze Wielkim w Poznaniu

libretto: Giuseppe Giacosa, Luigi Illica, Ruggero Leoncavallo, Domenico Oliva, Marco Praga, Giulio Ricordi, Giacomo Puccini na podstawie powieści Antoine’a Prévosta „Historia kawalera des Grieux i Manon Lescaut” 

„Manon Lescaut” to opowieść rozpięta pomiędzy nadmiarem a brakiem. Nad librettem opery pracowało aż siedem osób: Ruggero Leoncavallo, Marco Praga, Giuseppe Giacosa, Domenico Oliva, Luigi Illica, a także sam kompozytor – Giacomo Puccini oraz jego wydawca, Giulio Ricordi. Przypadek był na tyle skomplikowany, że zdecydowano się nie umieszczać żadnego nazwiska na stronie tytułowej partytury. Siódemka może i jest szczęśliwą liczbą, ale szczęścia tytułowej bohaterce nie przyniosła, a jedynie podkreśliła jeszcze bardziej jej złożony i niełatwy charakter. 

Piękna Manon waha się pomiędzy posiadaniem a brakiem. Między miłością a umiłowaniem luksusu. Co posiada, to zaraz traci. Opływając w dobra, dusi się dostatkiem i tęskni za ubogim kochankiem. Gdy ma z nim odejść, nie potrafi rozstać się z klejnotami. To pożądanie prowadzi ją z luksusu do miejsca, w którym nie ma nic – na pustynię, gdzie umiera z pragnienia. Nie ma wody, ale jest miłość – jedni powiedzieliby – nic, inni – wszystko. 

 

REALIZATORZY 

  • kierownictwo muzyczne Marco Guidarini 
  • reżyseria Gerard Jones 
  • scenografia Blanca Añón 
  • reżyseria świateł Marc Gonzalo Herrainz 
  • kostiumy Donna Raphael 
  • kierownictwo chóru Mariusz Otto 
  • współpraca muzyczna Jacek Brzoznowski 

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też