Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Teatr Tragedia | Dramat Na pierwszy rzut oka

Na pierwszy rzut oka

Organizator: Gdański Teatr Szekspirowski

Na pierwszy rzut okaO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na monodra Na pierwszy rzut oka - bilety już w sprzedaży!

 

  • Czas trwania: 120 minut
  • Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku 15+
  • Tematy drażliwe: wulgarny język, przemoc, gwałt

O spektaklu Na pierwszy rzut oka

Ten spektakl to manifest w obronie kobiet. Dobrze, że powstał. Koniecznie biegnijcie go zobaczyć również ze względu na totalną rolę Marii Seweryn. - Marcin Wojciechowski, „Och kultura”

 

To, co zaprezentowała Maria Seweryn w monodramie „Na pierwszy rzut oka”, to absolutne mistrzostwo. Egzamin dojrzałości aktorskiej zdany na szóstkę. - Jan Bończa-Szabłowski, „Rzeczpospolita”

 

Tessa jest adwokatką u progu wielkiej kariery. Niespodziewanie staje wobec dramatycznego wyboru, gdy sama trafia na salę sądową, w nieznanej sobie wcześniej roli świadka w swojej osobistej sprawie. Musi zdecydować, czy zaryzykuje wszystko, by przeciwstawić się bezdusznemu prawu i patriarchalnym układom.

Ten wybitny tekst teatralny, niezwykle aktualny, poruszający tematykę przemocy seksualnej i wzbudzający skrajne emocje, został wysoko oceniony po niedawnych premierach na londyńskim West Endzie i nowojorskim Broadwayu, a Jodie Comer, grająca tam Tessę, dostała nagrodę Tony – teatralny odpowiednik Emmy, Grammy i Oscarów.

Rola Tessy dla Marii Seweryn to pierwszy w jej karierze monodram.

 

---

 

Zapraszamy na spotkanie z Marią Seweryn, które odbędzie się po drugim spektaklu, około godziny 21:50 w Sali Podwieszanej. Spotkanie potrwa około godziny i poprowadzi je dr Katarzyna Kręglewska-Powązka.

Katarzyna Kręglewska-Powązka - dr nauk humanistycznych, teatrolog i literaturoznawca, adiunkt w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania naukowe skupia na teatrze współczesnym oraz literaturze autobiograficznej.

 

 

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też