emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana Katarzyna Gronic - Konstelacje

Katarzyna Gronic - Konstelacje

05.10.2023 Warszawa

Organizator: Stodoła Sp. z o.o.

od 79,00 zł
Katarzyna Gronic - KonstelacjeBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Katarzyna Gronic - Konstelacje
czwartek
05.10.2023
19:00

Katarzyna Gronic - Konstelacje

Warszawa, Klub Stodoła

O wydarzeniu

5 października 2023 roku w warszawskim Klubie Stodoła wystąpi Katarzyna Groniec. Wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny oczaruje warszawską publiczność swoimi najbardziej znanymi przebojami oraz materiałem z najnowszej płyty, “Konstelacje”. Bilety na koncert Katarzyny Groniec w Warszawie są już dostępne w sprzedaży!

O Katarzynie Groniec

Katarzyna Groniec, laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix, Pierwszą Nagrodę i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela.

W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego - za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny.

Niekiedy cały teatralny zespół nie jest w stanie dostarczyć tylu emocji i tak umiejętnie przenieść słuchaczy w świat o którym opowiada. A opowiada niezwykle przejmująco i wiarygodnie, dzięki czemu po chwili każdy przenosi się w świat kreowany słowem i melodią. Jej występy to przejmujące spektakle, a widzowie od początku czują realistyczność wszystkich historii. Towarzyszący artystce muzycy w idealny sposób dozują emocje budując niepowtarzalny nastrój.

Ważniejsze spektakle teatralne:

· Nie opuszczaj mnie… - reż. Janusz Józefowicz

· Trzy razy Piaf – reż. Artur Barciś

· Piotruś Pan – reż. Janusz Józefowicz

· Opera za trzy grosze – reż. Wojciech Kościelniak

· Cohen – reż. Krzysztof Zaleski

· Mandarynki i pomarańcze – reż. Wojciech Kościelniak

· Tango Operita: Szare kwiaty – reż. Roman Kołakowski

· Bagdad Cafe – reż. Krystyna Janda Role telewizyjne:

· Wrota Europy – reż. Jerzy Wójcik

· Przybysz z Narbony – reż. Laco Adamik

· Wieczory i poranki – reż. Krzysztof Babicki

Katarzyna Groniec urodziła się 22.02.1972 w Zabrzu. Jak sama mówi:

Szybko zaczęłam mówić, ale nie chciało mi się chodzić. Żeby mnie sprowokować do wysiłku kładziono zabawki trochę dalej niż na wyciągniecie ręki. Udawałam, że ich nie widzę i bawiłam się palcami. Zadebiutowałam na komunii siostry mając 1,5 roku. Ku ogólnej konsternacji Mazurkiem Dąbrowskiego.

Potem śpiewałam głównie w domu. Bardzo dużo i bardzo głośno. Jako nastolatka pojechałam na warsztaty dla wokalistów jazzowych, gdzie byłam postrachem kadry wybitnych instrumentalistów. W 1988 roku Piotr Hajduk i ja wykonaliśmy w duecie standard jazzowy „My Funny Valentine” na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu i wygraliśmy.

W 1991 roku zaśpiewałam główną rolę Anki w pierwszym polskim musicalu „Metro”. Tym sposobem na 9 lat związałam się z tandemem Józefowicz - Stokłosa biorąc udział we wszystkich produkcjach wychodzących spod ich ręki w Teatrze Studio-Buffo.

Szczególnym sentymentem darzę „Nie opuszczaj mnie…”, „Tyle miłości” i „Przeżyj to sam”. Piosenkami pochodzącymi z tych spektakli wygrałam 18 PPA w 1997 roku śpiewając „Amsterdam” Jacquesa Brela i „Zdemaskowanie piosenki” Mariana Hemara lepiej znaną pod tytułem „Taka mala”. Zdobyłam Grand Prix, Pierwszą Nagrodę, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Prezydenta Miasta Gdynia. W 2008r otrzymałam Dyplom Mistrzowski im. Aleksandra Bardiniego.

Nagrałam kilka płyt:

W 2000 roku „Mężczyźni”

W 2002 roku „Poste restante”

W 2004 roku „Emigrantka”

W 2007 roku „Przypadki”

W 2008 roku „Na żywo”

W 2009 roku „Listy Julii”

W 2011 roku "Pin-Up Princess"

W 2014 roku "Wiszące Ogrody"

W 2015 roku “ZOO” z piosenkami Agnieszki Osieckiej

W 2018 roku “Ach!”

W 2023 roku „Konstelacje"

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też