Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Teatr Inne Sprzedawca Życzeń - Adam Ferency w monodramie Jacka Cygana

Sprzedawca Życzeń - Adam Ferency w monodramie Jacka Cygana

Organizator: Adria Art

Sprzedawca Życzeń - Adam Ferency w monodramie Jacka CyganaO wydarzeniu

O wydarzeniu

Składanie życzeń to nieodłączny element naszych relacji z innymi. Czasem okazja do ich składania jest radosna, innym razem smutna. Bohater spektaklu „Sprzedawca życzeń” postanowił układać je zawodowo. To wyjątkowa historia autorstwa Jacka Cygana w reżyserii Adama Ferencego, która bawi do łez, a zarazem daje do myślenia.

Sprzedawca Życzeń - Adam Ferency w monodramie Jacka Cygana

Każdy z nas wielokrotnie znajdował się w sytuacji, w której musiał złożyć komuś życzenia. Pamiętamy tę karuzelę myśli, ambicję, wysiłek, by życzenia były piękne i oryginalne. Zazwyczaj jednak kończy się na powieleniu schematu. Tymczasem bohaterem monodramu Jacka Cygana jest człowiek, który z układania życzeń stworzył swój zawód, a zarazem znalazł w tym źródło sensu swojego życia.

 

Czy tytułowy „sprzedawca życzeń” to jeszcze poeta, czy może już szarlatan? Osobnik twardo stąpający po ziemi czy kosmita, który żyje na granicy realności? Adam Ferency w mistrzowski sposób potrafi oddać wszystkie odcienie osobowości naszego bohatera, który w jego kreacji bywa śmieszny i tragiczny, mocny i bezbronny, zawsze jednak uczciwy i wierny swojej pasji, trzymający wysoko rangę człowieka.

  • Tekst: Jacek Cygan
  • Reżyseria: Adam Ferency
  • Asystentka reżysera: Joanna Kosierkiewicz
  • Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
  • Muzyka: Barbara Derlak
  • Obsada: Adam Ferency

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też