Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Teatr Komedia Słoneczna Linia

Słoneczna Linia

Organizator: HQE Spółka cywilna

OpisArtyści

Opis

Zapraszamy na spektakl Słoneczna Linia, który dobędzie się w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zrealizowany w konwencji komedii, ale poruszającej ważne problemy emocjonalnego kryzysu, bolączek prozy życia, powszechnej zapaści komunikacji międzyludzkiej.  Słoneczna Linia bilety już dostępne. 

Spektakl Słoneczna Linia informacje 

Jeśli pytania o szczęście w związku formuje jeden z najwybitniejszych współczesnych dramatopisarzy Iwan Wyrypajew, a do reżyserowanego przez siebie spektaklu zaprasza doskonałych aktorów Borysa Szyca i Magdalenę Boczarską publiczność może się spodziewać prawdziwej teatralnej uczty.  Zarówno tej na gruncie rodziny, jak również całego społeczeństwa. Uznany przez krytyków spektakl „Słoneczna linia”, znajdujący się w repertuarze warszawskiego Teatru Polonia, można będzie zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

Fabuła sztuki opiera się na konflikcie pary małżeńskiej, która próbuje rozwiązać skomplikowane psychiczne węzły, zastałe blokady, niewybaczone urazy  i krzywdy. Słoneczna Linia bilety już dostępne.  Na oczach widzów bohaterowie przechodzą swoisty terapeutyczny seans wokół tematów: jak być szczęśliwym z własną żoną, mężem, partnerem-  i w ogóle, z otaczającym światem? Jak żyć z ciężarem wzajemnych oskarżeń i wyrzutów, jak znaleźć samego siebie, ale też wspólny sens?

 

Iwan Wyrypajew to wielokrotnie nagradzany rosyjski dramatopisarz i reżyser o oryginalnym stylu znany polskiej publiczności z licznych, uznanych realizacji teatralnych, także tych,  tworzonych w duecie z żoną, aktorką Karoliną Gruszką. Jego nazwisko to synonim artystycznego powodzenia i ambitnych przedsięwzięć, ale też komercyjnego sukcesu.

 

W spektaklach Wyrypajewa grały największe polskie gwiazdy sceny i kina między innymi Anna Dymna, Dominika Ostałowska, Kamila Baar, Krzysztof Globisz, Marcin Bosak.

 

W „Słonecznej linii” świetne kreacje aktorskie stwarzają Magdalena Boczarska ( znana między innymi ze „Sztuki kochania. Historii Michaliny Wisłockiej” czy „Różyczki” za którą dostała gdyńskie Złote Lwy dla najlepszej aktorki) oraz Borys Szyc ( grający między innymi w „Symetri”, „Vinci”, „Testosteronie” czy „Zimnej wojnie”).  To dwójka mająca na koncie liczne role telewizyjne, filmowe i teatralne- realizowane głównie na scenach w Warszawie.

 

Teraz, jako pogrążoną w kłótniach parę małżeńską, można zobaczyć Szyca i Boczarską w „Słonecznej linii”, gdzie prezentują całe spectrum swoich aktorskich możliwości. Sztuka Wyrypajewa łączy rozpacz i humor, miłość i wściekłość, stateczność i szaleństwo,  czyli wszystko to, co świetnie znamy z życia.

Zapraszamy!

Słoneczna linia twórcy i obsada

Reżyseria: Iwan Wyrypajew

Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska

Scenografia: Anna Met

Kostiumy: Katarzyna Lewińska

Muzyka: Cazimir Liske

Konsultacja kaskaderska: Maciej Maciejewski

Producent: Piotr Duda (WEDA Project)

Producent wykonawczy: Ewa Ratkowska

Asystenci reżysera: Agnieszka Baranowska i Ewa Ratkowska

Asystent producenta wykonawczego: Justyna Kowalska

Czas trwania: 80 minut, bez przerwy

Data premiery: 14 października 2016

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn