ImproFest

ImproFest

SPRAWDŹ BILETY

ImproFest w Krakowie! to jeden z pierwszych w Polsce festiwali, na którym prezentują się najstarsze i najlepsze grupy improwizatorów z całego kraju i z zagranicy. Podczas każdego z występów spektakle, skecze, piosenki tworzone są spontanicznie, w oparciu o ustalone zasady i sugestie widowni. Żaden inny spektakl nie daje widzom takiej władzy nad wykonawcami i nie gwarantuje takiej zabawy, jak improwizacja. Dziesiątą edycję festiwalu ImproFest uświetnią teatry improwizacyjne z całej Polski. Gośćmi specjalnymi będą znakomici improwizatorzy z Francji, Słowenii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Festiwalowe wydarzenia z programu głównego, odbywać się będą w krakowskim Klubie Studio (4-6.11), a wydarzenia towarzyszące odbędą się w klubie Zaścianek 2 i 3 listopada. ImproFest bilety już dostępne.

Bilety w przedsprzedaży do 2.10.2022

Cennik od 3.10.2022:

 • Bilet jednodniowy na piątek/sobotę/niedzielę: 45 PLN -> 55 PLN
 • Karnet: 139 PLN -> 159 PLN

ImproFest w Krakowie

02.11.2022 "Stary, dobry dżem (Komedia improwizowana)" - Klub Zaścianek

 

Zapraszamy na wieczór komediowy, w którym mieszanka krakowskich (i nie tylko!) improwizatorów rozbawi Cię do łez! Przyjdź i zobacz dynamiczne skecze komediowe tworzone na Twoich oczach! Będzie szybko, błyskotliwie i bardzo, bardzo śmiesznie!


03.11.2022 czw 21.30 "Bój zażarty! (improwizowany turniej komediowy)" - Klub Zaścianek


To niezapomniany wieczór, podczas którego rozegra się wielka rywalizacja o Twój śmiech! Na Twoich oczach, na żywo, śmiałkowie i śmiałkinie z całej Polski będą mierzyć się ze sobą w szalonych konkurencjach komediowych. Zabawni będą wszyscy, ale zwycięskie miejsce jest tylko jedno… I wskażesz je właśnie Ty!

 

04.11.2022 "ImproFest Piątek" (Koncert otwarcia, Impro Teatr Bezczelny, Grupa AD HOC) - Klub Studio 

Koncert otwarcia: Grupa AD HOC (Kraków), Grupa Ludzi (Kraków), Impro Teatr Bezczelny (Lublin), Niplodram (Warszawa),

 

IMPROKRACJA (Wrocław), Christian Capozzoli (USA), Vid Sodnik (Słowenia), Timothée Ansieau (Francja), Liz Peters (UK).

Tegoroczny ImproFest zacznie się od mocnego akcentu! Podczas jednego koncertu wszyscy artyści tegorocznej edycji wejdą na scenę, by zaprezentować się krakowskiej publiczności. Doskonała okazja, żeby zobaczyć wszystkie grupy w krótkich odsłonach!

 

Impro Teatr Bezczelny - "Sceny domowe"

Impro Teatr Bezczelny - bez reżysera, bez scenariusza, bez przygotowanych ról – bezczelnie! Teatr improwizowany w całej okazałości, oparty na interakcji z widzem i niepowtarzalności. Poważny zabawnie, zabawny na poważnie. Na improwizowanej scenie wiercą się od 2008 roku. Pierwotnie i legendarnie jako No Potatoes Improv Teatr, od 2015 w ramach kolektywu Bezczelni. Skład zmienny na przestrzeni lat, ale z niezmiennym 4-osobowym trzonem specjalizującym się w spektaklach krótkich i długich form - pełnych energii, wyraźnych historii i bohaterów, abstrakcji, puent lub ich braku. Uwielbiają bawić się treścią i formą, tworzyć autorskie formaty, seriale improwizowane, projekty, warsztaty i szkolenia. Ogranicza ich tylko ich bezczelna wyobraźnia. Dają się zobaczyć tu: FB / IG / YT, ale ładniejsi są na żywo.

 

Grupa AD HOC - “AD HOC gości”

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją komediową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Członkowie grupy swoją wiedzę i doświadczenie zdobywali na warsztatach z instruktorami z m.in.: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Austrii, Czech, Szwajcarii i Hiszpanii. AD HOC to kilkaset godzin występów i przeprowadzonych w całej Polsce warsztatów improwizacji. Grupa często gości na festiwalach teatralnych, kabaretowych i improwizacyjnych.

 

“AD HOC gości…”

Z okazji 10 edycji festiwalu gospodarze postanowili zaprosić gości do wspólnego występu scenicznego! Goście nie przyjdą oczywiście z gołymi rękami - zadaniem każdego z nich będzie przygotować wyzwanie improwizacyjne, które potem wspólnie z AD HOKami będzie musiał wykonać na scenie. Będzie zaskakująco, będzie inspirująco, będzie śmiesznie!

“Sceny Domowe” - czyli spektakl o życiu, które tocząc się w zaciszu domu, w rękach improwizatorów nabiera przeróżnych barw. Wynoszenie śmieci, niedzielny obiad, odrabianie lekcji stają się tłem improwizowanego ciągu nieprzewidywalnych scen, które nigdy więcej nie ujrzą światła dziennego. Komedia codzienności od potwornie nudnej rutyny po granice absurdu. Zwyczajna niezwyczajność. Kiedy dom jest teatrem, a zwyczajne życie spektaklem.

 

05.11.2022 ImproFest Sobota" (Alan, Timo and Vid show, IMPROKRACJA, Grupa Ludzi, Duety w ciemno) - Klub Studio

 

Alan, Timo and Vid show (ENG) - “Who would you pick?”

Timo, Alan i Vid to trzech przyjaciół, którzy znają się z Ohany - międzynarodowej organizacji improwizatorów, która zrzesza ludzi z ponad 20 krajów. Spotykają się trzy razy w roku by pracować nad różnymi zagadnieniami i dzielić się swoim podejściem do improwizacji. Po latach wspólnej pracy ta trójka zdecydowała stworzyć projekt, który odda ich osobowości sceniczne i pokaże charakter zachodniej, południowej i środkowej Europy. Ich francusko-słoweńsko-polska chemia na pewno Cię poruszy!

Jest to bardzo częste, że widownia chce wziąć jednego z nich po występie do domu.

 

 • Alan Pakosz (Polska) - członek grupy AD HOC i artystyczny dyrektor ImproFest’u.
 • Vid Sodnik (Słowenia) - artystyczny dyrektor IGLU – Improvisational Theatre of Ljubljana, prowadzi szkołę improwizacji, pracuje jako prezenter w Slovenian National Television.
 • Timothée Ansieau (Francja) - artystyczny dyrektor Eux compagnie d’improvisation od 2010 . 

“Who would you pick?” 

Podczas tego spektaklu publiczność często będzie musiała odpowiedzieć na pytanie: Kogo byście wybrali? (Who would you pick?). Improwizatorzy będą starali się przekonać widzów by to właśnie ich wybrali do określonych zadań, czy sytuacji. Każdemu z nich zależy na tym by to on został wybrany, zatem szykuje się bezpardonowa walka o względy publiczności. Spektakl szalony, śmieszny, luźny w formie. Nie można go przegapić.

Premiera - Impro Amsterdam Festival (2019)

 

IMPROKRACJA - "Nie ufaj nikomu"

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce pierwszych grup w Polsce, które prezentują ten rodzaj teatru. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów. Tworzymy komedię, która zostaje w widzu na długo po spektaklu. Dlaczego? Improwizujemy ją do sugestii publiczności, która na żywo widzi jak z tematów im bliskich, codziennych tworzymy spektakl dedykowany specjalnie dla nich.

 

"Nie ufaj nikomu" to długa, fabularna historia z tajemniczym wydarzeniem w tle, wpływającym na wszystkich bohaterów. Jeśli jesteście fanami przygód Sherlocka Holmesa czy historii rodem z powieści Agathy Christie, nie może Was zabraknąć w klubie Studio 5.11! Każda scena będzie dla naszych bohaterów wyzwaniem, w którym będą balansować na granicy życia i śmierci...

 

Grupa Ludzi - “Bardzo dziwne związki”

Grupa Ludzi to krakowski kolektyw komików, którym zamarzyły się eksperymenty z formatami scenicznymi. Grają dla ludzi i o ludziach! Ich spektakle wypełnione są emocjami, namiętnościami i marzeniami, które czasami mogą się ziścić, a czasami muszą prysnąć jak mydlana bańka.

 

“Bardzo Dziwne Związki”

Nasz spektakl, to kolaż scen na temat związków. Różnych związków. Tych międzyludzkich, tych zawodowych, tych frazeologicznych. Tych otwartych i tych ekskluzywnych. Tych z motylkami w brzuchu i tych zastygłych jak lawa. Sceny, które zagramy, mogą się ze sobą łączyć, wyjaśniać i wzajemnie komentować. Całość przeplatana będzie odrobiną grupowego szaleństwa, machaniem rękoma i dużą ilością śmiechu.

 

“Duety w ciemno”

W sobotni wieczór poznacie 12 śmiałków, którzy dopiero na scenie dowiedzą się z kim zagrają 10 minutowy duet improwizowany! Czar improwizowanych par!

Zaskoczenia, zderzenie stylów i premierowe składy!

"Must see" tegorocznej edycji!

 

6.11.2022 "ImproFest Niedziela" (Niplodram, Klancyk, Maestro show) - Klub Studio

 

Niplodram - “Niplodram POSTAPOKALIPSA”

 

NIPLODRAM

Stwierdziliśmy, że, co jak co, ale w komedii to się ograniczać nie będziemy. Dlatego właśnie kręcimy śmieszne filmy do internetów, piszemy i wystawiamy spektakle komediowe, zajmujemy się improwizacją i robimy komiksy. Kochamy różnorodność, więc w naszym składzie znajdziecie komików, aktorów, operatora, reżysera dźwięku, programistę, polonistkę, socjologa i kompozytorkę. Sztuki komediowej uczyliśmy się od trenerów z całego świata (m.in. z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Australii), a doświadczenie zbieraliśmy w telewizji, teatrze i na festiwalach komediowych w całej Polsce. Uwielbiamy opowiadać historie, więc impro zaczęliśmy od długich spektakli i dopiero od niedawna wprowadzamy też krótsze formy. 

 

“Niplodram POSTAPOKALIPSA”

W 2022 nikt nie spodziewał się tego, co nadejdzie. Katastrofa ekologiczna / obcy / substancje radioaktywne / meteoryty sprawiły, że z powierzchni Ziemi zniknęły wszystkie... no właśnie! Co? O tym zadecydujecie Wy!!

Bo brak sokowirówek, łyżek do butów lub trytytek spowoduje, że w rok stracimy 95% populacji. Nieliczni, którzy przetrwają, skryją się w schronach i będą próbowali dostosować się do nowej rzeczywistości. Gdzie nie spojrzeć, tam tylko piach / woda / mutanty. W świecie, w którym scavengersi chcą sprzedać cię na targu niewolników, a główny watażka planuje przejąć władzę w miasteczku, my nadal próbujemy robić impro.

 

Klancyk - "7 łatwych utworów"

Klancyk:

Jesteśmy jednymi z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istniejemy z grubsza od 2006 roku. Nasze spektakle to historie

pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego

porozumienia i absurdalnego poczucia humoru. W każdy piątek występujemy

na scenie Klubu Komediowego w Warszawie. W inne dni w innych miejscach.

Jesteśmy współtwórcami nowej warszawskiej sceny komediowej, w tym Klubu

Komediowego, Szkoły Impro i Resortu Komedii. Klancyk ma na koncie występy na

festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof — Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa),Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema). Współpracowaliśmy m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357.

Produkujemy komediowy podcast „Codzienne trudności”.

 

"7 łatwych utworów"

Ten spektakl wziął się ze zmęczenia. Graliśmy od dziesięciu lat i przestawaliśmy się zaskakiwać. Chcieliśmy grać inaczej, wolniej. Chcieliśmy grać w kontakcie i z każdym z nas z osobna. Tak powstało "7 łatwych utworów" - spektakl niezwiązanych z sobą scen dwuosobowych i nasz ulubiony format, który w repertuarze mamy od 2017 roku. Razem z publicznością stworzymy playlistę, której fragmenty zainspirują kilkuminutowe historie dwojga bohaterów w przełomowych i całkiem zwyczajnych momentach ich życiorysów. Poprowadzą nas nieodgadnione skojarzenia z piosenką – czasem tekst, czasem nastrój albo gatunek, a czasem coś, co siedzi tylko w naszych głowach.

/przerwa/

 

"Maestro show" (ENG)

"Maestro show" to wyjątkowy koncert w którym improwizatorzy walczyć będą o punkty i uznanie widowni. Reżyser występu (Vid Sodnik) będzie dawał zadania improwizatorom na scenie, a publiczność będzie oceniała to co zobaczyła przyznając punkty od 1 do 5. Na końcu może zostać tylko jeden improwizator/tylko jedna improwizatorka i otrzyma tytuł “Maestro”. Niesamowity format, który cieszy się popularnością na całym świecie, najlepsi Polscy improwizatorzy, gwiazdy z zagranicy i najlepsza na świecie improfestowa publiczność… Tego nie można przegapić!

ImproFest karnety

 • 02.11 śr 21.30 "Stary, dobry dżem (Komedia improwizowana)” - Zaścianek
 • 03.11 czw 21.30 “Bój zażarty! (improwizowany turniej komediowy)” - Zaścianek
 • 04.11 pt 18.00 “ImproFest - Piątek” - Studio
 • 04.11 pt 22.30 “Nocne improwizacje” - Studio 
 • 05.11 pt 18.00 “ImproFest - Sobota” - Studio
 • 05.11 pt 22.30 “Nocne improwizacje” - Studio 
 • 06.11 pt 17.00 “ImproFest - Niedziela” - Studio)
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

ImproFest
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

ImproFest BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Kraków
02.11
środa, 21:30
Klub Zaścianek
Improfest "Stary, dobry dżem (Komedia improwizowana)”
sprawdzanie dostępności
od 20 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kraków
03.11
czwartek, 21:30
Klub Zaścianek
Improfest “Bój zażarty! (improwizowany turniej komediowy)”
sprawdzanie dostępności
od 20 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kraków
04.11
piątek, 18:00
Klub Studio
ImproFest Piątek (Koncert otwarcia, Impro Teatr Bezczelny, Grupa AD HOC)
sprawdzanie dostępności
od 45 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kraków
05.11
sobota, 18:00
Klub Studio
ImproFest Sobota (Alan, Timo and Vid show, IMPROKRACJA, Grupa Ludzi, Duety w ciemno)
sprawdzanie dostępności
od 45 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kraków
06.11
niedziela, 17:00
Klub Studio
ImproFest Niedziela (Niplodram, Klancyk, Maestro show)
sprawdzanie dostępności
od 45 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu

Nie przegap

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/