Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Rock Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Tomek Lipiński, Róże Europy

Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Tomek Lipiński, Róże Europy

Organizator: GALICJA PRODUCTIONS

Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Tomek Lipiński, Róże EuropyO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Cztery muzyczne ikony lat 80-tych na jednej, klubowej scenie! Kup bilety na koncert legendarnych kapel polskiego rocka: Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Tomek Lipiński i Róże Europy wystąpią już 30.11 w warszawskiej Progresji.

Koncert Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Tomek Lipiński, Róże Europy w Warszawie

To za sprawą Ich wspólnego koncertu przywrócimy klimat tamtych lat. Tych nazwisk nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy napisać, że wtedy nie było internetu, You Tube i telefonów komórkowych. Twórczość zespołów niosła się za sprawą przegrywanych kaset na Grundigach i śpiewanych piosenkach przy ognisku. W telewizji były dwa kanały w których było 20 minut Wideoteki, a przy życiu trzymał nas nieśmiertelny Marek Niedźwiecki z radiową Trójką i „Rozgłośnia Harcerska”. To tyle historii. Czas na powrót do przeszłości!

KOBRANOCKA

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.


W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of...". Dyskografię zespołu zamyka "Prawdopodobnie najlepsze", wydana w 2016 roku.


Zespół tworzą:

  • Andrzej "Kobra" Kraiński - gitary, śpiew; założyciel zespołu, w składzie nieustannie od 1985 roku 
  • Piotr "Vysol" Wysocki - perkusja; dołączył do zespołu jako trzeci perkusista, w roku 1987
  • Jacek "Szybki Kazik" Bryndal - gitara basowa, śpiew, klawisze; współzałożyciel zespołu, po kilkuletniej przerwie (spowodowanej solowym projektem "Atrakcyjny Kazimierz"), powrócił do zespołu w 1996 roku
  • Jacek Moczadło - gitara; kolejny Jacek grający z Kobranocką (w kapeli od 2004), nagrywał materiał na "Sterowany jest ten świat" i już pozostał

SZTYWNY PAL AZJI

Sztywny Pal Azji największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Grupa została założona w 1986 roku, przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka.

 

Pierwszy sukces kapela odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do "złotej dziesiątki", a piosenka "Nasze reggae" stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu zatytułowana "Europa i Azja". Największe przeboje pochodzące z tego albumu, "Spotkanie z..." oraz "Wieża radości, wieża samotności" bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Na płycie gościnnie wystąpił Ryszard Wojciul, który wkrótce potem stał się członkiem zespołu.


W pełnym składzie Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu mówiącego o polskim rocku pt. Dzień Solidarności.

RÓŻE EUROPY

1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii, Włoszech!
Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Ostatnią płytę zespół wydał 13 grudnia 2013 roku z okazji 30 lecia. Tytuł - „Zmartwychwstanie". Same premierowe piosenki.

TOMEK LIPIŃSKI

Artysta zaprezentuje specjalny set z okazji 40-lecia działalności artystycznej, podczas którego usłyszymy utwory TILT, FOTONES oraz BRYGADA KRYZYS.

Polski muzyk rockowy (wokalista i gitarzysta, kompozytor, autor piosenek). Urodził się w 1955 roku w Warszawie. Po maturze krótko studiował na warszawskiej ASP. Zanim zadebiutował w 1979 r. z zespołem Tilt, grał na instrumentach perkusyjnych. Lider i współzałożyciel zespołów Tilt, Brygada Kryzys, i Fotoness. Współpracował m.in. z Izraelem, nagrywał również solowo (album „Nie pytaj mnie” z 1994 i „To,czego pragniesz” z 2015). Wokalista, gitarzysta, jest autorem lub współautor m.in.takich przebojów jak "Centrala", "To co czujesz, to co wiesz", “Nie wierzę politykom","Runął już ostatni mur", "Jeszcze będzie przepięknie”, “Nie pytaj mnie”. W latach 1991-1993 pisał felietony dla Tylko Rocka. Produkował i prowadził programy muzyczne “60/90” dla TVP (1991-93). Był dyrektorem marketingowym BMG Poland (1993), współtwórcą i prezenterem kultowej Radiostacji (1998 - 2000), redaktorem naczelnym Aktivista (2000). Prowadził także show Radia Roxy p.t. “Wysypisko” (z raperem Vieniem, 2010 - 2013) i program Radia Gdańsk “Czarowne chwile ze starym winylem” (z Jackiem Staniszewskim). Ma na koncie kilka drugoplanowych ról aktorskich, jest autorem muzyki i piosenek do kilku filmów (m.in. do obrazu „Słodko gorzki”, za którą dostał w 1996 nagrodę na gdyńskim XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, „Psy II: Ostatnia krew” oraz „Reich“ - wszystkie w reż. Władysława Pasikowskiego, “Tramwajada” - reż. Bolesława Pawicy; także do dokumentalnych filmów i realizacji teatralnych Andrzeja Titkowa). W 2011 roku został odznaczony przez PrzezydentaRP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest przewodniczącym Rady Fundacji Music Export Poland i członkiem Prezydium Zarządu Stowarzyszenia Autorów Zaiks. Nagrał w różnych składach kilkanaście płyt.

 

Tomka Lipińskiego - legendę polskiej muzyki rockowej usłyszycie w towarzystwie zespołu w składzie:

  • Tomek Lipiński 
  • Karol Ludew 
  • Piotr Leniewicz 
  • Maciej Dłużniewski 

Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Tomek Lipiński z Zespołem, Róże Europy bilety

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też