Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Koncerty Rock Kobranocka Akustycznie

Kobranocka Akustycznie

Organizator: GALICJA PRODUCTIONS

Kobranocka AkustycznieO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na akustyczny koncert zespołu Kobranocka, który odbędzie się 14 grudnia w krakowskim Teatrze Variete. Kobranocka Akustycznie bilety już w sprzedaży. 

 

Tym razem zespół Kobranocka zagra nietypowy, akustyczny koncert w niesamowitej przestrzeni krakowskiego Teatru Variete. „Ela, czemu się nie wcielasz”, „Kocham cię jak Irlandię”, „List z pola boju” czy „I nikomu nie wolno się z tego śmiać” wykonane w akustycznych aranżacjach z pewnością przypadną Wam do gustu i na długo zapadną w pamięć.

 

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.

W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of..." w 2010 wyszła ostatnia najnowsza płyta "Spox".

Zespół w swoim ponad 25 letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy jak Guns n Roses czy Scorpions. Ponadto wielokrotnie koncertował poza granicami naszego kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech. W Polsce zespół zapraszany wielokrotnie na największe imprezy medialne jak choćby Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin.

 

Kobranocka bilety, Kobranocka koncert Kraków, Kobranocka 2019

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też