Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Koncerty Inne PRZYTUPTUR 2024: Kirszenbaum + Furda + Jarzmo

PRZYTUPTUR 2024: Kirszenbaum + Furda + Jarzmo

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

PRZYTUPTUR 2024: Kirszenbaum + Furda + JarzmoO wydarzeniu

O wydarzeniu

Są trasy, są toury, są nawet tourneé. A potem jest przytuptur. Tu nie ma już zabawy, ale wybijanie dziur w podłodze za pomocą jeno nóg. Na scenie trzy składy z trzech różnych światów, za wspólny mianownik mające jedynie szemraną proweniencję bękartów folku. Post-folk? Quasi-folk? Anty-folk? W-ogóle-nie-folk? Zdecydujcie sami. Albo kogo to obchodzi. Weźcie tylko porządne stopy: nadchodzi przytuptur.

 

KIRSZENBAUM

jest jak Wyspiański na mefedronie. Nieokiełznany duet właśnie wrócił z tournée po Japonii (karrot.pl/japan2023) i zaczął nagrywać trzecią płytę, a do tej pory zagrał ponad 160 koncertów w Polsce i za granicą, od kultowego Fusion Festival w Niemczech po rodzimy Pol’and’Rock. Kierkegaard pisał o nich: „To chyba jazz”. Nic bardziej mylnego.

 

FURDA

to bojańsko-warszawski duet, który reinterpretuje szerokie spektrum muzyki tradycyjnej, korzystając z elektroniki, śpiewu gardłowego i tradycyjnych instrumentów z całego świata, z suką biłgorajską na czele. Sami wykonują swoje instrumenty i efekty, a rezultatem ich poszukiwań jest hipnotyczny tribal ambient z niemal klubową rytmiką, którą zarażają i festiwale (Great September, Off Festival), i innych artystów (Franek Warzywa, Młody Budda).

 

JARZMO

to oniryczna wizja przedapokaliptycznego świata, zamglonego, zimnego i tonącego w elektrośmieciach, w którym wciąż rozbrzmiewa melodia oberka zagrana przed stu laty przez wiejskiego grajka na skraju pola. Spodziewajcie się mocnego uderzenia, przesterowanych riffów i melodyjnej wrażliwości. Debiut płytowy duetu, pt. „Antropocen”, ukaże się wiosną 2024.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też