Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Inne Dakh Daughters

Dakh Daughters

05.06.2023 Klub Kwadrat

Organizator: Fource Entertainment sp. z o o

od 119,00 zł
BiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

poniedziałek
05.06.2023
21:00

Dakh Daughters

Kraków, Klub Kwadrat

O wydarzeniu

Muzyczny performance Dakh Daughters z występami w Krakowie i Warszawie! Pięć aktorek wzięło w swoje ręce muzyczne instrumenty, aby stworzyć Dakh Daughters – przedstawienie na pograniczu teatru i muzyki. Znane z jednego z najznamienitszych teatrów w Kijowie – DAKH, członkinie zespołu stworzyły nowy, eksperymentalny grunt znajdujący się pomiędzy sztuką dramatyczną i musicalem. W 2023 roku zawitają do Polski dwukrotnie: 5 czerwca do Krakowa (Kwadrat) oraz 6 czerwca do Warszawy (Niebo). Dakh Daughters bilety już w sprzedaży!

Dokładna czasówka zostanie podana w tygodniu, w którym odbędzie się wydarzenie.

O zespole Dakh Daughters

Projekt Dakh Daughters posiada wiele twarzy. Od drapieżnych, gitarowych brzmień po delikatne,zabawowe dźwięki rodem z Hollywood lat 50-tych. Francuski salon, w którym Mireille Mathieu spotykasię z Marylinem Mansonem. Ta unikatowa grupa jest ideologicznie związana z brytyjskim zespołem TheTiger Lillies. Obie formacje potrafią tworzyć przerysowane postacie porywające publikę w intelektualnymshow. Teksty piosenek tych pół-baśniowych wróżek oparte są o klasyczną poezję ukraińską, noblistów, ichwłasne prace oraz fragmenty hitów sprzed lat. Ich obecnej trasie “Ukraine Fire” towarzyszy następującykomunikat:Rosyjska wojna niszcząca obecnie Ukrainę jest katastrofą dla całego demokratycznego świata, dlaludzkości, nie tylko dla narodu ukraińskiego. Niemniej,Ukraina sama walczy z tym potworem ipotrzebujemy pomocy, by wygrać tę walkę, by obronić uchodźców, zapewnić broń i pomoc medyczną. Naszperformance jest świadectwem zbrodni rosyjskiej armii, humanitarnej tragedii jaką spowodowała,przerażających śmiercicywili w Charkowie, Mariupolu, Sumy, Buczy, Hostomelu, Bałakliji i wielu innychczęściach kraju.Jednocześnie występ jest hymnem na cześć obrońców oraz ukraińskiej ludności, którzy odważnieprzeciwstawiają się złu. Patrząc jak bohatersko nasi żołnierze odzyskują kraj, powinniśmy wykonywaćnaszą pracę z taką samą godnością i bronić wartości, jaką jest wolność za pomocą sztuki. Naszą broniąjest właśnie sztuka.Jesteśmy tu dzisiaj ponieważ jesteśmy muzykami i artystami. Jest dla nas bardzo ważnym, by poczućwsparcie i solidarność z Ukrainą. Naród ukraiński stał się ofiarą rosyjskiej agresji i jednocześnie bohateremruchu oporu. Ponieważ niewolnicy nie są w stanie bronić wolnych ludzi.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn