Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo

Patrick Wolf

Organizator: Fource Entertainment sp. z o o

Patrick WolfO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Patrick Wolf powraca po ponad dekadzie z intymną trasą “The Crown of Stars”. 9 kwietnia 2024 roku da swój jedyny polski występ, w warszawskim klubie Niebo. Patrick Wolf bilety są już dostępne w sprzedaży.

Harmonogram koncertu:

  • 19:00 - wejście
  • 20:00 - Patrick Wolf 

Uwaga: podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie. 

Patrick Wolf informacje

Muzyka towarzyszy Patrickowi Wolfowi od najmłodszych lat, kiedy to zamiast spędzać czas z rówieśnikami gromadził swój arsenał złożony z kupionych na szrocie organów czy domowej konstrukcji thereminu, z czasem rozwijając również umiejętności home recordingu. Już jako nastolatek dołączył do kościelnego chóru, pop artowego kolektywu Minty oraz założył eksperymentalny zespół Maison Crimineaux. W swojej solowej twórczości ten niezwykle wrażliwy singer-songwriter łączy jazz, folk i muzykę elektroniczną z szeroką gamą instrumentów na których gra samodzielnie. W 2003 roku wydał kultowy już debiutancki album “Lycanthrophy”, który zapewnił mu uznanie w Europie i Stanach. Zyskał nim też uznanie pośród innych artystów, gościnnie grając na skrzypcach u Arcade Fire, Owena Palleta czy Chicks on Speed. Kolejna płyta “Wind in the Wires” (2005) jest efektem podjęcia przez niego studiów kompozytorskich i pobrzmiewają w niej echa nastrojowego brytyjskiego folku i kameralnego popu wzbogacone o elektroniczne brzmienia. To właśnie ona przysporzyła mu rzesze niewiarygodnie oddanych i zaangażowanych fanów wspierających go aktywnie do tej pory. Z bardzo ciepłym przyjęciem spotkały się też niezwykle eklektyczne “Magic Position” (2007) oraz “Bachelor” (2009). Jego ostatnia długogrająca pozycja “Lupercalia” ukazała się w 2011 roku, i to z nią zawitał na pierwsze trzy koncerty do Polski. Po dłuższej nieobecności Patrick powraca zarówno z koncertami, jak i z nowym materiałem. W ubiegłym roku ukazała się między innymi jego EP “Nowhere Game” z której wziął się tytuł obecnej trasy “The Crown of Stars”. Koncerty odbędą się w wyjątkowych kameralnych okolicznościach.

 

> English version below <

Zobacz więcej

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też