Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Koncerty Pop Chris de Burgh

Chris de Burgh

Organizator: High Note Events Sp. z o.o. S.k.

Chris de Burgh O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Legendarny piosenkarz i kompozytor pochodzący z Irlandii Chris de Burgh już w listopadzie 2019 roku zaprezentuje swoje przeboje, które są najchętniej słuchanymi utworami na tej planecie. W 3 polskich miastach będzie można usłyszeć hity tj. “The Lady In Red”, “Don’t Pay the Ferryman”, “Spanish Train”, “Patricia the Stripper”, “High on Emotion” , “A Spaceman Came Travelling” I wiele innych. Zostaną zagrane na żywo podczas trasy koncertowej „INTO THE LIGHT & MOONFLEET”, w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Dorobek ponad 30 letniej kariery artysty to aż 18 albumów studyjnych, 50 milionów sprzedanych płyt i ponad 2500 koncertów. Chris de Burgh and Band bilety już w sprzedaży!

Chris de Burgh koncerty 2019

Chris de Burgh biografia

Kariera muzyczna Chrisa de Burgha zaczęła się już  podczas studiów w Dublinie - to tam powstały jego pierwsze kompozycje. W 1974 roku młody i zdolny artysta przekonał do siebie szefostwo A&M Records i podpisał pierwszy muzyczny kontrakt. 

W 1975 roku wyszedł debiutancki album artysty pod tytułem "Far Beyond These Castle Walls". W tym samym roku piosenkarz wyruszył w pierwszą trasę koncertową. Przed końcem 1975 roku muzyk wypuścił również krążek zatytułowany "Spanish Train and Other Stories". Utwór z tej płyty "A Spaceman Came Travelling" stał się doskonale wszystkim znanym przebojem. W kolejnych latach Chris wydał następne płyty zatytułowane: "At the End of a Perfect Day" (1976), "Crusader" (1979), "Eastern Wind" (1980) oraz "Best Moves" (1981). Przełomem w karierze muzyka była wydana w 1982 roku płyta  "The Gateway", która okazała się wielkim hitem.

W 1986 roku Chris de Burgh ponownie zachwycił wszystkich krążkiem "Into The Light". To właśnie na nim znalazł się największy hit artysty "The Lady in Red", który stał się numerem jeden w aż 25 krajach, w tym także w Stanach Zjednoczonych i na Wyspach Brytyjskich. Od wydania "Into The Light" kariera De Burgha nabrała szybkiego tempa. Mająca premierę w 1988 roku płyta pod tytułem "Flying Colours" okazała się kolejnym wielkim sukcesem - dzisiaj jest to najlepiej sprzedający się album wokalisty. 

 

W 1995 roku Chris wydał album we współpracy z orkiestrą symfoniczną "Beautiful Dreams". Znalazły się na niej znane kompozycje z dorobku wokalisty. Na przestrzeni kolejnych lat muzyk pozostawał ciągle bardzo aktywny i dawał koncerty w wielu miejscach na świecie. Nagrywał też płyty - pomiędzy rokiem 1996-2009 wydał aż 5 albumów, wszystkie z premierowym materiałem. 

Chris de Burgh w Polsce

W trakcie ponad 30-letniej kariery Chris De Burgh odwiedził Polskę dwa razy. Najbliższa trasa koncertowa w listopadzie 2019 roku będzie więc wyjątkowym muzycznym wydarzeniem dla wszystkich jego fanów i nie tylko. Zapraszamy serdecznie na te szczególne koncerty!

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też