Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Organizator: Universitatis Varsoviensis

O wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncerty Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej do Krakowa! Warszawska Orkiestra Sentymentalna bilety już dostępne.

UWAGA: koncert odbędzie się w Klubie Studio. Bilety zakupione do Klubu Gwarek zachowują ważność w nowym miejscu.

O Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej

Warszawska Orkiestra Sentymentalna (WOS) to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Walce, tanga, fokstroty, rumby i slow-foxy – WOS wybiera to, co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych i przywraca do życia ze współczesną wrażliwością muzyczną, zachowując styl i ponadczasowy urok dawnych melodii.

Muzyka tamtych czasów nawiązuje do amerykańskiej muzyki popularnej, a jednocześnie osadzona jest w unikalnej i bujnej kulturze polskiego Dwudziestolecia. Jej unikalna finezja i energia rozsadzała parkiety przed stu laty – i rozsadza je teraz. Przedwojenna Warszawa zwana była przecież „Paryżem Północy”, miejscem, w którym spotykała się kultura Wschodu i Zachodu. Orkiestra Sentymentalna przenosi ten klimat we współczesność – w najlepszym guście.

Od debiutu na na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku WOS wydała cztery płyty i zagrała setki koncertów w Polsce i za granicą. Dwie pierwsze płyty zespołu – „Umówmy się na dziś” i „Tańcz mój złoty” – opowiadają bujną historię muzyki rozrywkowej Dwudziestolecia. Kipiące energią taneczne szlagiery, tragiczne historie miłosne, tanga, przy których się zarumienicie – mamy to wszystko.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna jest trzonem nowej, wspaniałej mody na muzykę retro. Daje drugie życie unikalnemu stylowi muzycznemu Dwudziestolecia, któremu nie dane było dojrzeć – jego rozkwit brutalnie przerwała wojna i okupacja. Dzięki takim zespołom, jak Orkiestra, dzisiejsza Polska młodzież słucha jazzu i szaleje na parkietach w rytm nowych wykonań stuletnich dziś utworów.

To kulturowy fenomen. Żeby w niego uwierzyć, trzeba to zobaczyć na żywo.

Skład Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

  • Gabriela Mościcka – śpiew, akordeon
  • Lena Nowak – klarnet, śpiew
  • Kazimierz Nitkiewicz – trąbka
  • Mateusz Kowalski – perkusjonalia, śpiew
  • Jakub Fedak – wibrafon
  • Łukasz Owczynnikow – kontrabas
  • Krzysztof Baranowski – mandolina, gitara

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn