Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejspeedlandsun-festivalopener-festivalagnieszka-chylinska

Stanisława Celińska

Organizator: Klub Stodoła

Stanisława CelińskaO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

13 listopada 2023 w Klubie Stodoła wystąpi Stanisława Celińska. Utalentowana artystka oczaruje warszawską publiczność swoim charakterystycznym głosem i interpretacją. Wspierana przez zespół pod kierownictwem wybitnego twórcy, Macieja Muraszko, zaprezentuje swoje największe przeboje z ostatnich lat. Bilety na występ Stanisławy Celińskiej w Warszawie są już dostępne w sprzedaży!

Koncerty Stanisławy Celińskiej

Koncert znanej i cenionej Stanisławy Celińskiej z towarzyszącym Jej od lat zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, na które składają się największe przeboje artystki z ostatnich lat. Utwory te są przesycone miłością, najskrytszymi pragnieniami i tęsknotami, co czyni je niezwykle poruszającymi. Ta niepowtarzalna i wyjątkowa pieśniarka potrafi swoim talentem oczarować słuchaczy w każdym wieku. Dzięki emocjonalnemu przesłaniu odzwierciedlonemu w cudownych, poetyckich słowach oraz wspaniałemu zestawieniu nut, koncert ten daje wytchnienie i skłania do zadumy. Jest on antidotum na smutek, odizolowanie, złe samopoczucie czy pochmurny dzień.

Wyjątkowe teksty utworów, które dają ukojenie, spokój i wsparcie oraz składają się na ten niezapomniany koncert, wyszły spod pióra Stanisławy Celińskiej. Za kompozycje i aranżacje, które potrafią zawładnąć wyobraźnią, odpowiedzialny jest Maciej Muraszko. Ten duet to gwarancja wspaniałego klimatu oraz niepowtarzalnych chwil.

Skład zespołu muzycznego pod kierownictwem Macieja Muraszko:

  • Wojciech Olszewski – fortepian, instrumenty klawiszowe
  • Kuba Frydrych – gitara
  • Krzysztof Samela – kontrabas
  • Julia Muraszko – skrzypce
  • Jakub Marciniak – saksofon
  • Janusz Muraszko – akordeon
  • Maciej Muraszko – perkusja, instrumenty perkusyjne

Stanisława Celińska informacje

Znakomita i wszechstronna aktorka, uwielbiana przez publiczność, w ostatnich latach dała się poznać jako równie wybitna i doceniana piosenkarka. Jej wyjątkowe i emocjonalne interpretacje, empatia oraz charyzma powodują, że jej widownia składa się z osób w każdym wieku. I nie bez powodu - na jej płytach każdy znajdzie coś dla siebie.

Jej pierwszy występ jako piosenkarki podczas VII KFPP Opole w 1969 roku przyniósł wyróżnienie za utwór „Ptakom podobni” oraz nagrodę za debiut. Stanisława Celińska była wielokrotnie uczestniczką Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zawsze wzbudzała zachwyt, dzięki mocnemu głosowi, wyrazistej osobowości oraz umiejętnościom interpretacyjnym. Jej krótki, ale bardzo efektowny występ z piosenką „Uśmiechnij się! Jutro będzie lepiej!” w 1994 roku przeszedł już do klasyki.

Kolejny rozdział wielkich sukcesów muzycznych rozpoczął się od rewelacyjnego wykonania przez Stanisławę Celińską „Atramentowej Rumby” podczas Koncertu Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009, kiedy to okrzyknięto ją polską Cesarią Evorą, ponieważ - tak jak kiedyś Cesaria - potrafi zaczarować publiczność swoim niebanalnym charakterystycznym głosem. Od tego utworu rozpoczęła się współpraca Stanisławy Celińskiej z kompozytorem Maciejem Muraszko, z którym stworzyli nietuzinkowy artystyczny duet.

W maju 2015 r. ukazał się album „Atramentowa…”, który bardzo szybko osiągnął status podwójnej platyny i otrzymał tytuł Bestselleru Empiku 2015. Cztery miesiące później wydano album „Suplement. Atramentowa…”, który był kontynuacją i dopełnieniem poprzedniego. Osiągnął status złotej płyty.

Kolejny album „Świątecznie...” z 2016 r. szybko zyskał status złotej płyty. Rok później reedycja świątecznej płyty została wzbogacona o 3 nowe utwory.

Sukces płyt zdopingował artystów do kolejnych muzycznych poszukiwań. W maju 2018 r. odbyła się premiera płyty zatytułowanej „Malinowa…”, która w październiku tego samego roku zdobyła status złotej płyty, a w marcu 2019 Fryderyka w kategorii „Album Roku Muzyka Poetycka”. W czerwcu podczas 56 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Artystce wręczono na scenie platynową płytę „Malinowej…”.

W czerwcu 2019 r. Stanisława Celińska wzięła udział w koncercie z okazji 40 rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i wykonała „Inwokację” Adama Mickiewicza do fenomenalnej muzyki Macieja Muraszko.

W maju 2020 r. ukazał się album „Jesienna…”, a w maju 2022 r. najnowszy, bardzo ważny album z tekstami Stanisławy Celińskiej i muzyką Macieja Muraszko – „Przytul”. To kolejna bardzo ciekawa odsłona muzycznych dokonań tego niezwykłego duetu i odpowiedź artystki na problemy współczesnego świata.

Maciej Muraszko

Wybitny, niezwykle utalentowany muzyk, kompozytor, aranżer, producent. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jest twórcą muzyki do filmów dokumentalnych (m.in. „Wracając do Marka” – dokument o Marku Hłasce) i reklamowych (laureat nagrody TYTANA) oraz muzyki filmowej i teatralnej (m.in. „Pinokio”, „Król Ubu”, „Toksyny”), a także współczesnej (m.in. Warszawska Jesień, Tryptyk „Wierchy” na 70-ciu perkusistów, organy i chór wykonany w Poznaniu, Genewie i w Barcelonie). Za muzykę do filmu Wiesława Saniewskiego „Bezmiar Sprawiedliwości” otrzymał nagrodę publiczności „Jańcio Wodnik” na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia 2007”.

Z upodobaniem eksperymentuje z różnymi gatunkami muzyki. Jest producentem muzycznym m.in. wszystkich płyt wydanych wspólnie przez Macieja Maleńczuka i zespół Psychodancing, a także płyty „Cudowny świat” dedykowanej wspaniałemu polskiemu kardiochirurgowi Zbigniewowi Relidze, w nagraniu której udział wzięli wybitni polscy wykonawcy z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Zabrzu.

Jest również współtwórcą wyjątkowej płyty dla dzieci „Jarzynki i Przyjaciele” (2016), producentem i współkompozytorem płyty Maryli Rodowicz „Ach świecie” (2017); współproducentem i współkompozytorem płyty Idy „Prosta historia” (2017), producentem i współkompozytorem płyty Małgorzaty Ostrowskiej „Na świecie nie ma pustych miejsc” (2019), kompozytorem szczególnej suity z okazji 250 lat Andrychowa „Andrychów, dzieje tkane nutami” (2017), kompozytorem utworu oratoryjnego „List do przyjaciela” na podstawie sonetu Karola Wojtyły oraz muzyki do pastorałek podczas koncertu z okazji 700-lecia Inwałdu (2018), kompozytorem „Modlitwy o pokój” do słów Stanisławy Celińskie (premiera podczas „Koncertu dla Niepodległej” 10 listopada 2018) oraz kompozytorem muzyki do pierwszego muzycznego wykonania „Inwokacji” Adama Mickiewicza (premiera podczas koncertu z okazji 40 rocznicy pielgrzymki Jana Pawła 2 czerwca 2019).

Oprócz wyżej wymienionych współpracował także z Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Górnym, Mieczysławem Szcześniakiem, Zbigniewem Wodeckim, Rudi Schubertem, Piotrem Gąsowskim, Krzesimirem Dębskim, Kevinem Davisem oraz Nippim Noyą. Ponadto współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Poznaniu, Państwową Filharmonią w Poznaniu oraz Filharmonią Narodową w Warszawie.

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też